Klaipėda, Vaikai/šeima

Gargžduose bus statomas naujas darželis

Klaipėdos rajonas ne tik skatina privačių darželių steigimąsi ir skiria didžiausią Lietuvoje 250 eurų dotaciją tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius, bet ir investuoja į Savivaldybės darželių plėtrą.

Jau pastatyta nauja Jakų mokykla, kurioje bus ugdomi ir darželinukai, taip pat šį gruodį duris turėtų atverti dvi papildomos darželio grupės Sendvaryje.

Šiemet ruošiamasi pasirašyti sutartį ir dėl Sendvario daugiafunkcio centro statybos, kuriame įsikurs mokykla ir darželis.

Planuojamos darželių Mazūriškėse, Dituvoje, Dercekliuose statybos. Naujo darželio sulauks ir Gargždai – visuomenė jau kviečiama susipažinti su projektiniais pasiūlymais.

Naujasis darželis bus statomas Gargžduose, Vingio g. 10. Jame bus įkurta net 12 naujų grupių, kuriose bus ugdoma daugiau nei 220 vaikų.

„Klaipėdos rajonas yra augantis, čia kuriasi daug jaunų šeimų, todėl susiduriame su problema, kuri iki šiol buvo aktuali, ko gero, tik didmiesčiams, – vietų darželiuose trūkumu. Ir ši problema aktuali ne tik priemiestinėse seniūnijose, bet ir rajono centre – Gargžduose.

Situaciją sprendžiame kompleksiškai: skatiname privačių darželių steigimąsi bei investuojame į Savivaldybės darželių plėtrą.

Jau suprojektuotas naujas modernus darželis Gargžduose, kuris talpins per du šimtus vaikų. Viliuosi, kad visi procesai vyks sklandžiai ir po kelerių metų džiaugsimės dar viena nauja ugdymo įstaiga rajone“, – sako meras Bronius Markauskas.

Dviejų aukštų darželis bus minimalistinio skandinaviško stiliaus su atviromis erdvėmis, vitrinomis. Didžioji dalis apšvietimo bus kuriama natūraliai – langais ir stoglangiais.

Darželio išskirtinumas – dengta aktų salė, kuri bus apšviesta per stoglangį, o veiklas bus galima stebėti ir esant antrame aukšte. Naujame darželyje bus įrengta 12 grupių, virtuvė, edukacinės-korekcinės erdvės, sporto salė, skalbyklos patalpa.

Grupių patalpose projektuojamos ir antresolės, kurias bus galima naudoti kaip vaikų žaidimo, nusiraminimo zonas.

Sklypą planuojama apželdinti įvairiais medžiais, krūmais ir kitais želdiniais, aptverti tvora. Siūloma įrengti 4 žaidimų aikštelių zonas, skirtas trims grupėms, atskirtas tvorelėmis.

Aikštelių zonose numatomos pavėsinės. Taip pat lauke projektuojama futbolo aikštelė, saugaus eismo sankryža, edukacinis daržas-sodas.

„Ilgai lauktas projektas pagaliau tampa realiu. Turime projektinius pasiūlymus, kuriuos jau įvertino ir Administracijos specialistai, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė.

Darželis bus šviesus, modernus ir tikrai tikiu, kad patiks tiek vaikams, jų tėvams, tiek ir būsimam kolektyvui. Turime užtikrinti, kad kuo daugiau tėvų turėtų galimybę leisti vaikus į valstybinius darželius, todėl Savivaldybei steigti darželius yra būtina.

Kviečiu bendruomenę susipažinti su naujojo darželio projektu ir aktyviai teikti pasiūlymus“, – ragina Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Naująjį darželi projektavo UAB „Maspro“. Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros kaina – 113,6 tūkst. eurų. Pasiūlymai dėl projekto teikiami iki rugsėjo 12 d. el. paštu gabriele@maspro.lt.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galite čia https://www.klaipedos-r.lt/index.php?3074850356.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.