APŽVALGOS, Naujienos, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Renginiai moksleiviams, Renginių anonsai, Vaikai/šeima

Ekskursijos Ignalinos atominėje elektrinėje!

Ignalinos atominė elektrinė (Ignalinos AE, santrumpa IAE) – vienintelė Baltijos šalyse buvusi Lietuvos energetinės sistemos branduolinė jėgainė, pastatyta šalia sienos su Baltarusija, turėjusi didžiausius pasaulyje reaktorius ir įrašyta į Gineso rekordų knygą. Jėgainėje buvo numatyti keturi reaktoriai, tačiau pastatyti ir paleisti tik du. Greta jėgainės darbuotojams pastatytas Visagino miestas. Lietuvai vykdant stojimo į Europos Sąjungą sutartyje numatytus įsipareigojimus, 2009 m. gruodžio 31 d. elektrinė visiškai nutraukė elektros energijos gamybą. Pirmasis blokas nebeveikia nuo 2004 m. gruodžio 31 d. 20 val. 2 min., o antrasis sustabdytas 2009 m. gruodžio 31 d. 22 val. 54 min.

IAE reaktoriai buvo vieni galingiausių pasaulyje. Šiuo metu turite puikią galimybę apsilankyti!

VIZITAS Į IGNALINOS AE INFORMACIJOS CENTRĄ

TIKSLAS : Skirta mokyklinio amžiaus ir vyresniems asmenims, besidomintiems atominės elektrinės istorija, veikimo principu, saugumu bei eksploatavimo nutraukimo darbais.

VIETA : IAE Informacijos centras, kuriame apžiūrimas veikiantis IAE bloko maketas, kuro rinklės maketas, panaudoto branduolinio kuro saugojimo konteinerio CASTOR maketas bei planuojamų statyti mažo ir vidutinio radiokatyvumo trumpaamžių radioaktyvių atliekų kapinynų maketai. Ekskursijos metu specialios įrangos dėka galima stebėti tiesioginį vaizdą iš reaktoriaus patalpos, turbinų salės ir panaudoto kuro išlaikymo salės. Pagal poreikį gali būti rodomi videofilmai apie IAE bei kiti mokomieji filmai apie radioaktyvią spinduliuotę (lietuvių arba rusų kalbomis).

EKSKURSIJOS TRUKMĖ : vidutiniškai apie 1 val. Ekskursijos organizuojamos darbo dienomis ir darbo laiku. Ekskursijos pradžia – 09.00 val. bet ne vėliau kaip 15:00 val.

EKSKURSIJOS KAINA : nemokama.

EKSKURSIJOS ORGANIZUOJAMOS : iki 30 asmenų grupėms.

ORGANIZAVIMAS : Savo apsilankymą prašome suderinti iš anksto telefonu (+370 386) 28512 arba el.paštu: info@iae.lt


VIZITAS Į IGNALINOS AE KONTROLIUOJAMĄ TERITORIJĄ

TIKSLAS : Ekskursija skirta suinteresuotiems fiziniams ir juridiniams asmenims, besidomintiems Ignalinos atominės elektrinės istorija, veikimo principu, eksploatavimo     nutraukimo darbais, finansavimu, kontroliuojančiomis institucijomis, uždarymo procesu, radiacinės saugos reikalavimais ir pan.

VIETA * : Ekskursija praėjus patikros postą vyksta kontroliuojamoje IAE teritorijoje: reaktorių salėje, mašinų salėje, bloko valdymo skyde.

*Atsižvelgiant į situaciją įmonėje, ekskursijos maršrutas gali būti koreguojamas.

EKSKURSIJOS TRUKMĖ : vidutiniškai 2,5 val.

Ekskursijos organizuojamos darbo dienomis ir darbo laiku. Ekskursijos pradžia – 9.00 val. (arba vėliau), bet ne vėliau kaip 13:00 val.

EKSKURSIJOS KAINA * : ekskursijos organizavimo kaina asmeniui – 57,92 Eur.

* mokestis netaikomas įmonėms, kontroliuojančioms IAE veiklą, LR Seimo ir Vyriausybės nariams, oficialioms delegacijoms, visuomenės informavimo priemonių atstovams, švietimo ir ugdymo įstaigų atstovams, studentams, visuomeninėms ir nevyriausybinėms organizacijoms bei kitiems oficialiu vizitu IAE besilankantiems asmenims.

EKSKURSIJOS ORGANIZUOJAMOS : iki 15 asmenų grupėms, darbo dienomis: trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais.

DALYVAUTI DRAUDŽIAMA : asmenims, nesulaukusiems 18 metų; besilaukiančioms moterims; apsvaigusiems nuo alkoholio, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenims; neturintiems galiojančio tapatybę liudijančio dokumento.

ORGANIZAVIMAS : Dėl galimybės organizuoti ekskursiją vidinėje IAE zonoje prašome kreiptis telefonu (+370 386) 28512 arba el.paštu: info@iae.lt Dėl ekskursijos galimybės su IAE Komunikacijos skyriumi rekomenduojame susisiekti likus porai savaičių iki pageidaujamos atvykimo dienos.

Kviečiame susipažinti su atmintine IAE lankytojams apie draudžiamus įsinešti daiktus bei bendrosiomis vidaus tvarkos taisyklėmis.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.