Klaipėda, Naujienos, Vaikai/šeima, Vaikų teisių apsauga

Darželyje užfiksuota akimirka papiktino tėvus

Klaipėdos regos ugdymo centre – neramios dienos. Ketvirtadienį čia turėjo apsilankyti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai. Tuo metu socialiniuose tinkluose plinta centre dirbusios auklėtojos Aušros Kuzminskienės užfiksuota nuotrauka, kurioje matyti, kaip kita auklėtoja nusprendė pamokyti tariamai nusikaltusį vaiką.

„Aš jau atleista“, – trečiadienio vakarą dienraščiui „Vakarų ekspresas“ pranešė nuotrauką paskelbusi moteris.

Ji tikino, kad fotografiją, kurioje matyti pietų metu į kampą pastatytas vaikas, užfiksavo prieš mėnesį. A. Kuzminskienė teigė ėjusi pro šalį ir pamačiusi tokį netinkamą mažamečio drausminimo būdą. Fotografiją ji esą nedelsdama nusiuntė centro direktorės pavaduotojai.

„Tos nuotraukos kolegei, kuri dirbo toje vaikų grupėje, negalėjau parodyti, nes tarp mūsų būtų kilęs konfliktas“, – pripažino A. Kuzminskienė.

Taip auklėjami nepaklusnūs vaikai Klaipėdos regos ugdymo centre. Vaikai su regos negale!!!!! Pietų miego metu. Tikiuosi…

Posted by Aušra Kuzminskienė on 2019 m. gruodžio 11 d., trečiadienis

Ji teigė, kad pranešusi apie kolegės nusižengimą, toliau palaikė su ja dalykiškus santykius. A. Kuzminskienė sakė netrukus po užfiksuoto vaizdo pajutusi spaudimą iš pačios centro vadovybės. „Persekiojimas, psichologinis spaudimas, per daug matai, per daug žinai, fiksuoji, čia ne tavo reikalas“, – neva pastebėtą centro vadovų reakciją apibūdino auklėtoja.

A. Kuzminskienė teigė sulaukusi grasinimo esą bus stebima. „Bet pagrindo, kodėl stebės, nepateikė. Pasirodo, vienas tėvas, pats padaręs taisyklių pažeidimą, kai vaikui neatnešė nei rūbų, nei sauskelnių, parašė ant manęs skundą, kad aš blogai dirbu. Turbūt vadovo paprašytas tėvas tą darė. Taigi, susidorojimo akcija. Mėgina įvelti ir kitus tėvus: vieni pasiduoda, kiti ne. Skundai rašomi, bet aš su jais net nesupažindinama“, – nusivylimo neslėpė A. Kuzminskienė.

Anot jos, viskas nutiko dėl to, nes ji užfiksavo nuotrauką. „Tu šioje įstaigoje turi būti aklas, kurčias. Su šiuo vadovu konfliktiniai santykiai jau yra 12 metų„, – apgailestavo buvusi auklėtoja.

Paklausta, ar nuotrauką viešai paskelbė dėl to, nes buvo atleista, A. Kuzminskienė teigė norėjusi atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų auklėjimo problemą. „Mes neturime teisės taip bausti vaikų„, – dienraščiui sakė ji.

A. Kuzminskienė aiškino, kad praėjusiais metais taip pat buvo susidūrusi su vaikų, nemiegančių pietų, problemomis, tačiau mažamečiai niekada nestovėdavo kampuose. „Tėvai rašė prašymus, kad būtų vaikui sudarytos sąlygos nemiegoti. Tokie vaikai tik 20 minučių pagulėdavo, vėliau tyliai žaizdavo, gaudavo užduotis. Jei būtų galimybių, išeidavome ir į kitas erdves“, – sakė ji.

A. Kuzminskienė aiškino, kad toks problemos sprendimo būdas centro direktorei taip pat labai nepatiko.

Ketvirtadienio rytą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Greta Bliutaitė aiškino, kad anksčiau tarnyba skundų dėl minėto incidento, kai vaikas buvo nubaustas pastatant jį į kampą, nebuvo sulaukusi, apie tai neseniai ji pati sužinojo tik iš žurnalistų. Dėl šios priežasties tą pačią dieną neva specialistai turėtų centre apsilankyti.

Klaipėdos regos ugdymo centro direktorė Laima Glaveckienė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad ši situacija jai taip pat yra žinoma. Esą įvykis įvyko dar šį rudenį. Vaiką į kampą pastačiusi auklėtoja, anot jos, buvo nubausta – skirtas įspėjimas. Esą centras tokio vaikų auklėjimo būdo netoleruoja.

„Auklėtoja gailisi, tėvų atsiprašė, suprato, kad pasielgė netinkamai“, – komentavo L. Glaveckienė.

Anot jos, vaiką nubaudusi auklėtoja iki šiol išgyvena dėl įvykio. „Kai pamato mane ateinančią, matosi, kad ji jaučiasi negerai dėl to įvykio. Tai yra seniai dirbanti darbuotoja“, – sakė ji.

Kalbėdama apie į kampą vaiką pastačiusią auklėtoją, centro direktorė teigė, kad ši darbuotoja yra atsakinga, turi aukštą kvalifikaciją, anksčiau tokių incidentų nėra nutikę.

Be to, L. Glaveckienė akcentavo, kad auklėtojos nuolat tobulina savo žinias konsultuodamiesi su psichologais. Jie yra supažindinami, kaip reikia bendrauti su emocinių sutrikimų turinčiais mažaisiais.

Tuo metu kalbėdama apie A. Kuzminskienę, centro direktorė tikino, kad ši auklėtoja buvo atleista už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus, vienas jų – asmens duomenų pažeidimas. „Tai su nuotrauka niekaip nesusiję. Buvo ne vienas tėvų skundas. Pažeidimai – rimti: asmens duomenų tvarkos pažeidimas, perteklinių duomenų rinkimas iš tėvų, reikalavimas, kad tėvai vaikus pasiimtų anksčiau nei 18 valandą, gąsdino vaiko teisėmis. Aš turiu tėvų skundus. Jie rimti. O prie ko ta nuotrauka? Ačiū jai, ji mums ją atsiuntė„, – dėstė L. Glaveckienė.

Jonas VALAITIS

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.