Klaipėda, Vaikai/šeima

Darželyje prasidėjus renovacijai mama pasibaisėjo

Po to, kai Klaipėdoje veikiančiame vaikų lopšelyje-darželyje „Klevelis“ prasidėjo renovacija, tėvus apėmė neviltis.

Klaipėdietė Lijana Jutkuvienė, kurios vaikas lanko minėtą darželį, pasakojo, kad dėl darbų laikinai iškėlus dalį vaikų į kitas patalpas ir sujungus dvi vaikų grupes į vieną prasidėjo tikra painiava. Anot jos, vaikams neužtikrinamos tinkamos higienos sąlygos.

Be informacijos?

Be to, L. Jutkuvienė priekaištavo, kad tėvams apie planuojamą renovaciją kurį laiką trūko ir informacijos.

„Visi tėveliai tam, kad gautų vietą darželyje, registravosi jau tik vaikui gimus.

Taigi, mes nežinojome, kad šioje įstaigoje bus planuojama renovacija.

Eilę darželyje užsiėmėme tik 2018 metais. Praėjusių metų gegužę sužinojome, kad gavome vietą. Darželis birželio mėnesį organizavo susirinkimą tam, kad supažindintų su personalu, pasakojo apie rutiną, bet apie planuojamą renovaciją informacijos nebuvo. Rugsėjį vėl įvyko susirinkimas, bet ir šįkart apie tai, kada planuojama renovacija, nebuvo aišku“, -pasakojo L. Jutkuvienė.

Mama aiškino, kad lapkričio 11 dieną vykusio susirinkimo metu staiga paaiškėjo, kad neva renovacija jau prasideda.

„Ketvirtadienį suorganizavo susirinkimą. Pasakė, kad pirmadienį bus sujungtos grupės, reikia atlaisvinti vieną korpusą. Pagrindinė problema yra ta, kad jie iš 4 lopšelio grupių sudarė tik 2. Taip susidarė vaikų perteklius vienoje grupėje. Nenormalu, kai 25 vaikai yra vienoje darželio grupėje. Taip sujungta ta grupė buvo iki pat šių metų galo. Žinoma, susirinkime pasakė, kad teks pakentėti. Bet pagal amžių vaikų grupė gali būti tik 10-ies. Tokia ji iki renovacijos pradžios ir buvo.

Galvojome, kad galbūt tokia padėtis bus iki metų galo, pakentėsime, po sausio mus išskaidys kiekvieną grupę atskirai į naujas patalpas. Bet paaiškėjo, kad jie tų grupių neketina išskaidyti ir kels jas į kitas laikinas patalpas taip, kaip jos sujungtos“, – negalėjo patikėti moteris.

Bijo ligų

L. Jutkuvienė aiškino, kad labiausiai ją piktina tai, kad tariamas vaikų perteklius atsiliepia jų sveikatai. „Grupėje yra stebimas ženklus vaikų nelankymas <…> dėl padažnėjusių ligų. Taip pat stebimas „Skruzdėliukų“ grupės vaikų pernelyg didelis irzlumas dėl triukšmo“, – rašoma 8 tėvų pasirašytame ir praėjusių metų gruodžio mėnesį darželio vadovybei, taip pat įvairioms įstaigoms įteiktame skunde.

Jame pažymima, kad perpildytose grupėse didėja tikimybė vaikams užsikrėsti vienam nuo kito įvairiomis ligomis, o, anot L. Jutkuvienės, tai esą šiuo metu ir vyksta.

„Dažniausiai 8 iš 10 vaikų lankydavo darželį, 2 sirgdavo, tačiau šiuo metu pusė grupės vaikų serga, o kita pusė – lanko“, – apgailestavo L. Jutkuvienė.

Mamą piktina ir higienos sąlygos laikinose patalpose, į kurias perkeliami dalis vaikų, o ypač – tualete. Esą 25 vaikų grupei, kurią ketinama kelti į kitas patalpas, teks naudotis vos viena kriaukle.

„Norime, kad renovacija išties vyktų, tačiau kartu reikėtų atskirti ir grupes, surasti dviem grupėm panašias patalpas. Juk tokiu atveju ta kriaukle naudotųsi tik 10 vaikų, vis ne 25“, – sakė ji.

Sako, kad viskas gerai

Darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Arnašienė „Vakarų ekspresui“ teigė, kad visame darželyje renovacija esą prasidėjo nuo sausio 2 dienos, o lopšelio grupėse – nuo praėjusių metų lapkričio 18 dienos.

„Mes turime Švietimo skyriaus įsakymą, kad apribotas ugdymo procesas, tos grupės yra sujungtos. Visas darželis yra perkeltas į vaikų globos namus „Rytas“, o lopšelio grupės yra perkeltos į „Čiauškutės“ darželį ir Regos ugdymo centrą. Kadangi turime 4 lopšelio grupes, tai dvi grupes perkėlėme į „Čiauškutę„, o kitas dvi – į centrą. Taigi, vienoje patalpoje yra dvi grupės, dirba 4 auklėtojos ir 2 auklytės“, – situaciją paaiškino R. Arnašienė.

Ji patvirtino sulaukusi raštų, kuriuose reiškiamas tėvų nepasitenkinimas esama situacija.

„Mes žiūrėjome, kad faktiškai visų vaikų ten (grupėse – aut. past.) niekada nebūna. Sąraše jų – 25. Lankančių 100 procentų niekada nebūna. Grupėse vaikų amžius – nuo vienerių metų. Tai vienas serga, tai kitas, neateina dėl kitų priežasčių. Tad kad vienu metu grupėje išties būtų 25 vaikai – to niekada nebūna. O dėl sąlygų, tai kokias mes turime, tokiomis ir dirbame“, – kalbėjo R. Arnašienė.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui taip pat akcentavo, kad higienos sąlygos atitinka higienos reikalavimus.

„Mes viską užtikrinome, viskas yra ten taip, kaip priklauso“, – teigė R. Arnašienė.

Situaciją ketinama spręsti

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė patvirtino gavusi tėvų skundą dėl darželio-lopšelio „Klevelis“.

Anot jos, situaciją ketinama spręsti. Skyriuje artimiausiomis dienomis vyks pasitarimas.

„Yra įvairių sprendimo variantų„, – nedaugžodžiavo L. Prižgintienė.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.