Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Būti vaiko pusėje

Šiandien nuėjau pasiimti sūnaus iš mokyklos. Kol laukiau, teko nugirsti pokalbį: kažkokios mergaitės mama visai šalia manęs bendravo su mokytoja. Mergaitė tuo tarpu lėtai rengėsi. Mokytoja buvo ja labai nepatenkinta. Išsiblaškiusi, matematikos nemėgsta, rašiklius pameta, visą laiką šokinėja, kiek galima šokinėti, čia gi mokykla, ne vaikų darželis…

Mama klausėsi mokytojos ir svaidė triuškinančius žvilgsnius į dukrą.

-Girdi? Ar girdi, Arina? Ateik pas mus!

Arina tuo metu niūriai vilkosi kombinezoną. Paskui ilgai terliojosi su kepuraite, kuprinės dirželiais ir pagaliau labai nenoromis priėjo arčiau.

-Tu supratai, apie ką mes kalbame? Tu blogai elgiesi. Teks viską papasakoti tėčiui.

Mergaitė tylėjo, nudūrusi akis į batelius.

-Tėtis gali ateiti į mokyklą ir aš pati jam viską papasakosiu. – pridūrė mokytoja.

-Puiku! Arina, girdi? Rytoj tėtis ateis į mokyklą! – pergalingai reziumavo mama.

Arina toliau tyrinėjo žvilgsniu savo batelius. Ji stovėjo priešais mokytoją ir mamą – viena. Jos – dviese. Priešais ją. Priešai…

Ir aš susimąsčiau. Taip, aš, žinoma, ne psichologė. Šioje konkrečioje situacijoje aš apskritai esu niekas. Nepažįstu nei mamos, nei mergaitės, nei mokytojos.

Bet aš žinau viena.

Tuo momentu, kai tu susivieniji su kažkuo prieš savo vaiką… Tegu netgi minutei, tegu netgi smulkmenose, tegu netgi teisėtu pretekstu…

Štai tuo momentu tu jį – savo vaiką – prarandi.

Negalima žaisti varžovų komandoje. Niekada. Net jeigu vaikas tūkstantį kartų neteisus. Jeigu jūs toje pačioje komandoje – tai jūsų problema bendra. Ir jūs drauge imsitės ją spręsti.

Kitaip vaikas liks vienas.

Viskas, ko reikia tokiu momentu – stoti į vaiko pusę. Netgi fiziškai. Žengti žingsnį, priartinti savo pasipiktinusį kūną prie vaiko. Atsistoti greta. Ne priešais vaiką, o greta.

Mes – drauge. Taip, mes turime problemų. Pastoviai pametame rašymo priemones ir nemėgstame matematikos. Ir dūkstame. Ir iš tiesų – negalima taip dūkti.

Tačiau mes – drauge.

Informacijos šaltinis: seimairnamai.eu

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.