Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Britanijoje vaikai ėmė mokytis geriau

Rugpjūčio 10-ąją paaiškėjo Jungtinės Karalystės mokyklų egzaminų rezultatai. Jie – geresni nei bet kada anksčiau.

Aukščiausius įvertinimus (A* arba A) Anglijos, Velso ir Šiaurės Airijos mokyklose gavo rekordiškai daug – 44,8 proc. visų abiturientų. Pavyzdžiui, pernai geriausius pažymius gavo 38,5 proc. mokinių.

Škotijoje, lyginant su pernai, šiek tiek padaugėjo egzaminų neišlaikiusių mokinių, tačiau rezultatai gerokai pranoko ikipandeminius metus, o geriausius įvertinimus pelnė irgi rekordiškai daug abiturientų.

Šie metai – jau antrieji metai, kai galioja vadinamųjų „pakaitinių rezultatų“ (angl. replacement results) tvarka, numačiusi egzaminų atšaukimą koronaviruso pandemijos metu, mokinius vertinant pagal jų mokytojų nuomonę.

Taip pat šiais metais fiksuojamas rekordinis stojančiųjų į universitetus skaičius (pateikta 680 000 stojimo prašymų), o geresni pažymiai reiškia, kad sustiprės konkurencija dėl studijų vietų.

Nacionalinė mokyklų direktorių asociacija (NAHT) įspėjo dėl tikėtinos „pažymių infliacijos“, tačiau kartu pabrėžė, kad negalima lyginti šių ir praėjusių metų mokinių įvertinimų, nes koronaviruso pandemijos metu mokiniai patyrė didžiausius mokymosi trikdžius nuo pat Antrojo pasaulinio karo.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.