Klaipėda, Naujienos, Pirmokas, Statistika, Vaikai/šeima

Brangs vaikų maitinimas

Uostamiesčio darželius lankančių vaikų tėvai jau dabar gali pradėti taupyti, nes nuo rudens teks dar plačiau praverti pinigines. Atžalų maitinimas per mėnesį kainuos maždaug 22 eurais brangiau. Net kelis kartus spalį brangs ir Savivaldybės biudžetinių sporto mokymo įstaigų paslaugos.

Vaikus auginantys klaipėdiečiai turi susitaikyti ne tik su visoje šalyje kylančiomis kainomis. Nieko gero jiems nežada ir su tuo tiesiogiai susijęs Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos parengtas projektas.

Valdininkai nuo rudens siūlo branginti vaikų maitinimą uostamiesčio darželiuose. Ir panašu, kad dauguma miesto valdžioje esančių politikų tam yra linkę pritarti.

Šį sprendimą inicijavo Savivaldybę pasiekęs Lietuvos ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos Klaipėdos skyriaus raštas. Jame teigiama, kad maisto produktų kainos šalyje padidėjo nuo 10 iki 90 proc.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. darželiuose bus taikomi Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro parengti nauji valgiaraščiai, kuriuose ilgės maitinimui skirtų produktų sąrašas.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Planavimo ir analizės skyriaus vedėjos Jolantos Ceplienės, paskaičiuota, jog maisto produktai vidutiniškai pabrango 33 procentais.

„Dėl šios priežasties būtina keisti abonentinio mokesčio dydį. Nuo 22 iki kiek daugiau nei 25 eurų. Taip pat ir atlyginimo dydį už maisto produktus. Priklausomai nuo vaikų amžiaus grupės ir grupės darbo laiko, pastarasis vienai dienai didėtų apie 0,8-1,0 Eur“, – parengto projekto esmę Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariams pakomentavo J. Ceplienė.

Jei Taryba pritars, už Savivaldybės švietimo įstaigas, įgyvendinančias ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, lankantį vaiką per mėnesį tėvams teks mokėti maždaug 22 eurais brangiau.

Kaina nuo 78,7 Eur padidės iki 100,6 Eur. Tiksli suma priklausys nuo dienų, kurias vaikas lankė darželį, skaičiaus.

J. Ceplienės teigimu, šiuo metu tėvų mokesčiai sudaro tik 9 procentus nuo visos vaiko išlaikymui reikalingos sumos.

„Patvirtinus šį sprendimo projektą iš surenkamų tėvų įmokų bus visiškai padengiamos įstaigų išlaidos, susijusios su maisto gaminimu, ir už įsigytus maisto produktus“, – patikino J. Ceplienė.

Klaipėdos miesto savivaldybės 44 ikimokyklinio ugdymo įstaigas, tris mokyklas-darželius ir Regos ugdymo centrą lanko 8 435 vaikai.

Iš jų 50 yra visiškai atleisti nuo mokesčio, 1 255 vaikų tėvai moka tik pusę kainos.

Padidinus mokestį už maitinimo paslaugą per metus planuojama surinkti apie 900 tūkst. Eur daugiau pajamų.

Brangs kartais

Brangimą pajus ir vyresnius vaikus auginantys uostamiesčio gyventojai. Nuo spalio pradžios greičiausiai didės ir Savivaldybės biudžetinių sporto mokymo įstaigų kainos.

Klaipėdoje šiuo metu veikia keturios tokios įstaigos – „Viesulo“ sporto centras, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla, „Gintaro“ sporto centras ir Vlado Knašiaus krepšinio mokykla.

Už juose sportuojančius moksleivius tėvai moka dar 2011 metų pabaigoje patvirtintomis kainomis. Priklausomai nuo sporto šakos – nuo 2,90 iki 7,24 Eur.

Šiose keturiose įstaigose sportuoja 2 455 vaikai. Apie 20 procentų jų (491) yra atleisti nuo mokesčio.

Siūloma visose biudžetinėse sporto mokymo įstaigose mokestį suvienodinti ir padidinti iki 10 eurų.

Prognozuojama, kad padidinus tėvų įmokų dydžius nuo 2022 m. spalio 1 d. būtų surinkta apie 49 tūkst. Eur papildomų pajamų. Per 2023 m. – papildomai apie 196 tūkst. Eur.

2019 metais surinkta 113,2 tūkst. Eur. 2020-2021 metais – 50 proc. įmokų mažiau nei planuota dėl COVID-19 pandemijos ir su tuo susijusiais ribojimais.

Net ir padidinus kainas, tėvų indėlis į atžalų sportinį ugdymą sudarys tik 4,5 proc. (apie 80 Eur) visos reikalingos tam sumos.

Bendra vieno vaiko išlaikymo minėtose įstaigose kaina per metus siekia 1 779 eurus.

Pernai balandį pasikeitus Klaipėdos futbolo mokyklos statusui, iš biudžetinės tapus viešąja įstaiga, mokestis už sportinio rengimo paslaugas išaugo net penkis kartus – iki 15 eurų per mėnesį.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.