Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Blogiausi draugių ir mamų patarimai apie santykius, kurių nevalia klausyti

Idealių santykių nebūna. Dar daugiau – net kai atrodo, kad jie visiškai žlugo, juos galima prikelti lyg feniksą iš pelenų. Paslaptis paprasta: tereikia pamiršti tokių pseudopsichologų, visada viską žinančių geriausiai, kaip draugės, mamos ir kaimynės, patarimus.

Jūsų dėmesiui – „žinovų“ patarimai, kurių tikrai nepatartina laikytis, jeigu nesiekiate galutinai sugriauti santykių.

„Parodyk jam, kas čia svarbiausias!“

Bet kuriam vyrui svarbu jausti savo pranašumą. Jeigu jūs nuolat slopinate savo partnerio asmenybę, tokie santykiai pasmerkti žlugti. Išmintinga moteris nukreipia vyro veiksmus teisinga linkme. Net jeigu jo sprendimai iš pat pradžių nevykę, leiskite padaryti klaidą. Klaidos skaudžiai kerta ir pamoko.

Vis dėlto tai nereiškia, kad jūs turite kentėti partnerio psichologinį ar net fizinį smurtą. Jeigu jis kelia prieš jus ranką – nutraukite santykius kuo greičiau. Pagrindinė laimingos santuokos sąlyga – abipusė pagarba.

„Jis nei pirmas, nei paskutinis“

Šią frazę mėgsta kartoti mūsų mamos ir draugės. Vaikydamasi laimės jūs galite paleisti tai, kas iš tiesų svarbu. Išsaugokite objektyvumą prieš išsiskirdama su partneriu. Svetima nuomonė neretai pasirodo esanti klaidinga.

„Primink jam, kiek jis uždirba“

Tai puikus būdas pabrėžti vyro netobulumą. Taip, pinigų klausimai labai svarbūs, bet priminti juos kilus kiekvienam skandalui neverta. Geriau tai aptarti ramesnėje aplinkoje.

„Tylėjimas – auksas“

Sunkumai šeimoje neišvengiami. Atidėti jų sprendimą – tiesus kelias į prarają. Problemos jus užgrius kaip sniego griūtis, jeigu apie jas tylėsite. Aukos vaidmuo – labiausiai nevykęs iš visų. Kilus problemoms, konfliktus spręskite taikiai.

„Man iš šalies geriau matyti“

Šią frazę mėgsta kartoti netekėjusios draugės. Net pati pozityviausia patirtis gali netikti svetimiems santykiams. Pasąmoningai mes įsitikinę, kad stebėtojas gali blaiviai įvertinti situaciją. Bet tai netiesa. Stebėtojas daugeliu atvejų visiškai abejingas jūsų jausmams. Jis nežino ir neįvertina nei probleminių partnerių ypatybių, nei teigiamų.

„Kur dovanos, kur romantika?“

Ko gero, gėlių ir saldainių laikotarpis buvo ir jūsų santykiuose. Psichologų nuomone, jis išlieka ne ilgiau kaip dvejus metus. Vyrams būdinga užmiršti svarbias datas, šventes ir jūsų mamos gimimo dieną. Bet tai ne priežastis kelti skandalą ir įsižeisti. Visada galima apie tai pakalbėti, rasti sprendimą. Gyvenime daug ryškių akimirkų, nepraleiskite jų dėl ginčų lygioje vietoje.

„Aš juk sakiau!“

Skiriama visoms mamoms. Taip, mama – pats artimiausias ir brangiausias žmogus. Ji visada žino, kaip sutvarkyti santykius su žmona ar vyru. Bet jos nuomonė dažnai neobjektyvi. Jūsų šeimos aptarimas auklėjamojo pokalbio forma rezultato neduos. Jūs rizikuojate likti be partnerio ir sugadinti santykius su artimaisiais.

„Pavydi – vadinasi, myli“

Priversti pavydėti – pats baisiausias būdas išbandyti santykių tvirtumą. Bet kuris vyras norės atsikovoti savo moterį. Bet abipusį pasitikėjimą galite pamiršti.

„Informuotas – vadinasi, ginkluotas“

Kontroliuoti partnerį, šnipinėti, skaityti jo susirašinėjimus – viso to nereikia. Kiekvienas žmogus turi teisę į asmeninę erdvę. Neperženkite jos rėmų, jūsų patologinis pavydas gali tapti išsiskyrimo priežastimi.

Originalas

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.