Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Blogiau, nei su mama, vaikas su niekuo nesielgia! Kodėl?

Turbūt kiekviena mama ne kartą yra pastebėjusi, kad jos vaikutis kitų žmonių aplinkoje elgiasi pakankamai gerai, o būdamas tik su ja – nepakenčiamai. Auklėtojos ir mokytojai giria jį už pavyzdingą elgesį, auklė irgi nepastebi ryškios nuotaikų kaitos. Ir tik būdamas namie su mama rengia beprotiškas isterijas. Kodėl taip vyksta? Juk tam turi būti ypatingos priežastys.

Vaikai blogai elgiasi tik būdami su mamomis

Žymaus Amerikos universiteto specialistai, atlikdami tyrimus, pastebėjo įdomią naujagimių elgesio ypatybę. Mažyliai iki vienerių metų, žaisdami kambaryje su kitais vaikais, žaidė ramiai. Bet kada ateidavo mama, vaikai praktiškai visada tapdavo verksmingi ir kaprizingi. Tai pastebėta 98% atvejų. Įdomu ir tai, kad mažyliai vykdydavo pašalinių žmonių prašymus, o tai, ko prašydavo mama – ignoruodavo arba darydavo priešingai.

Kokia tokio vaiko elgesio pagrindinė priežastis?

Mamos neturėtų savęs kaltinti dėl tokio vaiko elgesio. Tai nesusiję su blogu auklėjimu ar meilės stoka. Nustatyta, kad labiausiai vaikai isterikuoja ir rodo kaprizus prie tų žmonių, kuriuos myli ir jais pasitiki.

Mama vaikui – tai labai reikšmingas asmuo. Ko gero, pats reikšmingiausias. Ji asocijuojasi vaikui su šilta, saugia vieta, kur visada galima ateiti. Jei mažylį kažkas neramina, jis eina pas mamą, todėl, kad niekas nepalaikys jo taip, kaip mama. Niekam kitam vaikai taip neatsiskleis ir neparodys savo silpnybių ir ašarų. Mažylis ilgai gali slėpti savo emocijas nuo auklėtojų ir kitų jo aplinkoje esančių žmonių, bet būdamas su mama jis ,,nusiima kaukę“ ir išreiškia savo tikrus jausmus.

Todėl, jeigu jūsų vaikas, būdamas su jumis, rodo savo kaprizus, pasistenkite jį suprasti ir atleisti.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.