Renginių anonsai

BALANDŽIO RENGINIAI ŠEIMOMS VILNIUJE

JURGITA LŪŽAITĖ-KAJĖNIENĖ

Pavasaris verčia antrąjį puslapį. Pasidairykime, ką kartu su šeimomis bus galima nuveikti Vilniuje.

Nuo balandžio 1 d. (trečiadienio) 10 val. ryto VU bibliotekoje (Universiteto g. 3) bus eksponuojamas M. Mažvydo Katekizmo originalas. Kartu bus galima pamatyti įdomiausius dokumentus, saugomus VU bibliotekoje, kuriais žavisi garbingiausi pasaulio svečiai, atvykę aplankyti VU. Tai XVI a. Lietuvos žemėlapis, retai eksponuojamas M. Mažvydo autografas, Vilniaus knygrišių XVI a. šedevras, Plungės dvaro svečių knyga su Lietuvos poeto ir vyskupo Antano Baranausko įrašu bei kitos įdomybės. Lankymas nemokamas.

Balandžio 1 d. (trečiadienį) nuo 12 val. Užupyje bus tradiciškai švenčiamas Užupio Respublikos gimtadienis – šiemet jau 18-as. Numatomos filmų peržiūros, koncertai ir kt., o 18 val. startuos Užupio piliečių eitynės.

Balandžio 2 d. (ketvirtadienį) 11 val. Mokytojų namų kiemelyje (Vilniaus g. 39/6) duris atvers

unikalus ekomiestelis „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ Jei namuose yra senų baterijų ar turite pakuočių (metalo, popieriaus ar plastiko) atliekų, būtinai atsineškite jas į renginį. Tam bus paruošti specialūs konteineriai.

Šią dieną ekomiestelio lankytojai turės unikalią galimybę pamatyti ir prisidėti atsineštais plastikiniais buteliais prie projekto „Auginkime gyvybės medį kartu“ metu iš plastikinių butelių „išaugintą“ medį, kuris kiekvienam primins apie tinkamą atliekų surinkimą, rūšiavimą, perdirbimą bei didelį norą vietoje plastikinio medžio artimiausiu laiku išvystyti žalią vešlų gyvo medžio vainiką. Programoje:

Ekomiestelio vartų atkėlimas. LR aplinkos ministerijos atstovo sveikinimo žodis

Atliekų tvarkymo aktualijos Vilniuje. Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro atstovo paskaita. Viktorina

Rūšiavimo varžybos

Muzikinė programa „Išgirsti gamtą“. Atlieka dainuojančių mimų grupė „Neteisėtai padaryti“

Režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas“Viso renginio metu numatoma veikla vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems. Kiekvienas galės išsirinkti sau jaukią vietą: dalyvauti ekodirbtuvėse, piešti vaikams skirtame kampelyje, mainyti ar dovanoti drabužius, rūšiuoti atsineštas pakuočių atliekas, apžiūrėti Vilniaus ikimokyklinių įstaigų parodą „Mano augintinis, švarioje aplinkoje“, dalyvauti konsultacijose ar tiesiog mėgautis reklaminiais filmais ekrane. Renginys nemokamas.

Balandžio 3 d. (penktadienį) 19 val. LFF stadione (Stadiono g. 2) vyks FK ŽALGIRIS – FK ATLANTAS futbolo varžybos. Bilietų kainos nuo 4 iki 13 eur.

Balandžio 9 d. (ketvirtadienį) 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) vyks dokumentinio filmo apie režisierių Rimą Tuminą „Pakeliui į prieplauką“ peržiūra. Dokumentinėje juostoje stengiamasi atskleisti R. Tumino teatro virtuvės išskirtinumą ir ypatingą jo režisuojamų spektaklių repeticijų skonį. Jis pats pasakoja, kaip teatras atėjo į jo gyvenimą ir jį paveikė. Renginys nemokamas.

Balandžio 11 d. (šeštadienį) Valdovų rūmuose (Katedros a. 3) vyks baigtinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalio renginys. 12–16 val. Istorinio šokio seminaras „XVI a. Thoinot Arbeau šokiai – pavana, galjarda, branlis. Renesanso šokio istorija“. Seminaro teorinius ir praktinius užsiėmimus ves ansamblio „Banchetto musicale“ meno vadovė, Lietuvos edukologijos universiteto istorinio šokio dėstytoja Jūratė Vičienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos senovinio šokio kolektyvo „Fioretti“ vadovė Živilė Antanavičienė, senosios muzikos ekspertė Ieva Baublytė. Dalyvių registracija tel. 8 655 68102 (iki kovo 31 d.). Seminaras nemokamas.

Algirdo Darongausko nuotrauka

Balandžio 11 ir 25 d. (šeštadienį) 14 val. ekskursija Bernardinų bažnyčios ansamblyje. Apsilankymas vieninteliame Vilniaus senamiestyje geriausiai išlikusiame gotikos kampelyje – Bernardinų ansamblyje – tikimės, paliks neišdildomą prisiminimą. Ekskursijos metu ne tik sužinosite nuo XV a. vid. prasidėjusią Bernardinų istoriją, bet ir turėsite progą išvysti atnaujintas senojo ansamblio erdves bei pajusti iki dabar išlikusią tų laikų dvasią. Pavaikščiosite senojo vienuolyno koridoriais, nusileisite į bažnyčios požemius ir gynybinių bokštelių sraigtiniais laiptais pakilsite į palėpę. O ten išvysite, drįstame sakyti, įspūdingiausią Vilniaus senamiesčio bažnyčių bokštų ir stogelių panoramą. Reikalinga išankstinė registracija telefonu 8 682 40216 arba el. paštu: pranciskonunamai@inbox.lt. Daugiau informacijos bernardinuansamblis.lt

Balandžio 12 d. (sekmadienį) 12 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5) vyks Siono festivalio duetų konkurso nugalėtojų koncertas. Į šį įstabų koncertą kviečiame visus, kuriems jau sukako 5 metukai ir daugiau, o ypač moksleivius, besimokančius muzikos. Su Lietuvos kameriniu orkestru pasirodo konkurso „Duetų šventė“ („A Feast of Duos“), kuris vyko 2014-ųjų vasarą Siono mieste, Šveicarijoje, nugalėtojai – Matteo Cimatti ir Maxime’as Valentinas Trechselis (I vieta jaunių kategorijoje). Nors smuikininkui Matteo tik keturiolika metų, jis jau yra laimėjęs ne vieną konkursą, tobulinęsis pas daugelį garsių atlikėjų. Penkiolikmetis pianistas Maxime’as irgi pajutęs muzikinių varžybų pergalių skonį. Groti duetu jaunuoliai pradėjo 2014 m. pavasarį; jie yra ir „Trio Amerigo Vespucchi“ nariai. Abu mokosi Fjezolės (Florencija, Italija) muzikos mokykloje, o Matteo – dar ir Siono konservatorijoje. Šiame koncerte skambės ypatingo grožio F. Mendelssohno-Bartholdy ir J. Haydno kūriniai. Bilieto kaina nuo 3 iki 6 eur.

Balandžio 12 d. (sekmadienį) nuo 15 val. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose (Žirmūnų g. 1E) vyks senųjų dviračių mėgėjų susitikimas. Laukiami visi retro dviračių mėgėjai su savo dviračiais, nesvarbu ar tai sportiškas plentinukas, ar turistinis dviratis, o gal klasiškas miestinukas. Net jei ir neturi dviračio, užsuk, gali būti, kad po to suprasi jog tu tikrai nori retro dviračio arba net jį atrasi vietoje. Turintiems detalių kurias norėtų parduoti tai bus taip pat puiki vieta ir laikas, o ir kiti turės progą įsigyti įvairių reikalingų dalių. Jeigu tavo dviračiui kažkas negerai arba reiktų patarimo kaip pataisyti ar pagerinti jį, bendraminčiai mielai tau padės. Renginys nemokamas.

„Aktorių trio“. Nuotrauka iš koncertų rengėjų archyvo

Balandžio 14 d. (antradienį) 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) Aktorių trio. koncertas „Žalia, žalia, per visą dangų“. Čia pirmąkart savo koncertą surengs kūrybinės veiklos 25-metį švenčianti dainuojančių aktorių grupė – Aktorių trio. Trys aktoriai – Kostas Smoriginas, Saulius Bareikis ir Olegas Ditkovskis – tai žmonės iki šiol virpinantys klausytojų širdis tikru, nuoširdžiu, žadinančiu gyvenimą garsu. Bilieto kaina nuo 10 iki 13 eur.

Balandžio 17 d. (penktadienį) 17 val. Prancūzų kultūros institute (Didžioji g. 1) vyks „Valanda su pasaka“. Su pavasariu į Prancūzų institutą sugrįšta pasakos. Vieną kartą per mėnesį jaukioje Prancūzų instituto mediatekoje vaikams nuo 4 metų ir jų tėveliams – smagios pasakos, pasakaitės ir dar daug kas lietuvių bei šiek tiek prancūzų kalbomis. „Stalo teatras“ spektaklis su aktore Saule Degutyte. Renginys nemokamas.

Michail Raškovskij nuotr.

Balandžio 22 d. (trečiadienį) 19 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31) vyks „Smuiko muzikos koncertas“. Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro smuikininkės – Augusta Jusionytė, Dalia Simaška ir Julija Ivanova – pristatys originalią ir virtuozišką programą. Talentingi ir aktyvūs Lietuvos muzikantai kartu su Naujų Idėjų Kameriniu Orkestru koncertuoja žymiausiose pasaulio salėse. NIKO atlieka progresyvią klasikinę muziką, kurią jungia su minimalistine choreografija. Visi atlikėjai kaip solistai š. m. sausio 17 d. debiutavo Gewandhaus salėje (Leipzig, Vokietija) – tai viena žinomiausių ir prestižiškiausių klasikinės muzikos salių pasaulyje. Bilieto kaina 7 eur.

Balandžio 23 d. (ketvirtadienį) 19 val. Siemens arenoje vyks LKL varžybos. Susitinka „Lietuvos rytas“ – „Prienai“. Renginys mokamas.

Balandžio 25 d. (šeštadienį) 18 val. Planetariume ir vėl skambės poezija. Tik šįkart ne dainuojama, o skaitoma. Aktorius A. Bialobžeskis kvies prisiminti poetą, Nacionalinės premijos laureatą Marcelijų Martinaitį ir vieną žymiausių jo kūrinių „Kukučio baladės“. Sovietmečiu sukurti, cenzūrą praėję tekstai skamba aktualiai ir mūsų dienomis. Tai ir istorinis lietuviškas momentas, ir amžinas lietuvio tylus sąlytis su pasauliu, griūvančiu ant žmogaus su vis kitokia išbandymų jėga… Įėjimas 10 eur.

Balandžio 25 d. (šeštadienį) 18 val. Kongresų rūmuose (Vilniaus g. 6/16) koncertas „Ąžuoliukui – 55!“ „Ąžuoliukas“, kurį 1959 metais įsteigė neeilinio talento muzikas ir pedagogas Hermanas Perelšteinas (1923–1998), nuo pat pirmųjų koncertų tapo išskirtiniu muzikiniu reiškiniu Lietuvoje. Choras yra koncertavęs su dešimtimis savo šalies ir užsienio orkestrų, „Ąžuoliukui“ yra dirigavę daugybė žymių dirigentų, o koncertinės programos kolektyvą į vieną sceną yra suvedę su iškiliausiais klasikinės, džiazo bei populiariosios muzikos vardais. Choro užsienio gastrolių maršrutai driekiasi nuo JAV iki Japonijos, o Europoje lengviau išvardinti šalis, kuriose „Ąžuoliukas“ nėra buvęs.  Renginys mokamas.

Evgenios Levin nuotrauka

Balandžio 26 d. (sekmadienį) nuo 12 val. Beepart dirbtuvėse (Smalinės ir Vydūno g. sankirtoje) vyks (Ne)perskaitytų knygų mugė „Nelik be knygos“. Mugėje bus galima parduoti arba dovanoti: skaitytas ir neskaitytas knygas lietuvių ir užsienio kalbomis, skaitytus ir neskaitytus žurnalus lietuvių ir užsienio kalbomis, naudotus CD ir DVD, naudotas vinilines plokšteles, naudotus stalo žaidimus ir dėliones. Dovanojamus daiktus bus galima atnešti ir palikti tam skirtoje vietoje be jokio mokesčio. Mugės metu nepadovanotos knygos bus atiduotos Pilaitės ar kitoms bibliotekoms. Įėjimas nemokamas.

Choras „Liepaitės“

Balandžio 28 d. (antradienį) 18 val. Šv. Kotrynos abžnyčioje vyks koncertas „Visos dainos mamai“. Koncertu Liepaičių kolektyvai kvies klausytis lietuvių kompozitorių bei pasaulio klasikų kūrinių, gražiausias savo kūrybos eiles deklamuos pačios dainorėlės. Koncerte dalyvaus Ankstyvojo muzikinio ugdymo, pirmos, antros, trečios klasės chorai, Jaunučių choras ir jų didžiausios mamos – chorų vadovės Skirmantė Balčiūnaitė, Jurgita Dirgėlaitė, Diana Mickevičiūtė, Nina Timofejeva ir Edita Jaraminienė. Įėjimas 2,5-7 eur.

Šeštadieniais 15.30 val. ekskursija Katedros požemiuose. Katedros požemiai buvo Bažnyčiai ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei nusipelniusių asmenų laidojimo vieta. Juos laidodavo po katedros grindimis įruoštose kriptose. Vilniaus katedros grindys perklotos daugiau kaip 12 kartų. Pirmosios katedros grindys yra 2,7 m gylyje. Viso po katedra buvo 27 įvairaus gylio ir dydžio kriptos. Iš jų 20 kriptų laidoti žymūs asmenys. Katedros požemiuose buvo laidojami Kęsgailų, Monvydų, Goštautų, Katkevičių, Radvilų, Tiškevičių, Zavišų, Pacų, Valavičių, Bialozarų ir kitų garsių Lietuvos giminių šeimos nariai.

Nuot. aut. Andrius Ufartas/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose pavieniams lankytojams organizuojama kiekvieną šeštadienį 15.30 val. Būtina išankstinė registracija tel. 8 5 269 7800, el. p. katedrospozemiai@bpmuziejus.lt. Lankymas mokamas.

Sekmadieniais 12 val. Blusturgis (Šokbaryje, Šermukšnių g. 4A). „Blusturgis“ – vieta, kurioje prekiaujama asmeniniais naudotais daiktais: drabužiais, aksesuarais, namų apyvokos reikmenimis, interjero detalėmis, žaislais, knygomis ir daugybe kitų. Taip pat čia galima rasti ir vienetinių rankų darbo gaminių. Blusų turgaus prekiautojai paprastai nesiekia pelno, o lankytojai ateina apžiūrėti prekių ir pabendrauti, gerai praleisti laiką, įsigyti originalių smulkmenų.

Informacijos šaltinis: Bernardinai.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.