Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Aurelijus Veryga pasidalino svarbia žinia apie vaikus

Nors vaikai yra ta amžiaus grupė, kuri mažiausiai pažeidžiama koronaviruso ir serga lengviausia forma, visuomenėje ir šeimoje sklandantis nerimas paliečia ir juos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo feisbuko paskyroje pasidalino Pasauslio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, kaip padėti vaikams valdyti stresą koronaviruso protrūkio metu.

„Naudingi patarimai, kaip palaikyti gerą emocinę savijautą!“ – parašė ministras.

PSO nurodo, kad vaikai gali į stresą reaguoti skirtingai, pavyzdžiui, reikalauti daugiau dėmesio, būti neramūs ar susijaudinę, pradėti šlapintis į lovą ir pan.

Palaikykite savo vaiką, įsiklausykite į jo (jos) susirūpinimą, suteikite daugiau dėmesio ir meilės.

Šioje įtemptoje situacijoje vaikams suaugusiųjų meilė ir dėmesys yra būtini. Praleiskite su jais daugiau laiko ir skirkite jiems daugiau dėmesio.

Klausykitės jų, kalbėkite švelniai, nuraminkite juos.

Jei įmanoma, sudarykite vaikui galimybes žaisti ir ilsėtis.

Pasistenkite, kad vaikai būtų su savo tėvais ir šeimos nariais. Jei įmanoma, neatskirkite vaikų nuo jų globėjų.

Jei atskyrimas neišvengiamas (pvz., reikia vykti į ligoninę), užtikrinkite nuotolinį bendravimą (pvz., telefonu), palaikykite ir nuraminkite juos.

Kiek įmanoma, stenkitės laikytis įprasto režimo ir veiklos. Jei tai nauja aplinka, padėkite kurti naujus įpročius. Į juos turėtų būti įtraukta mokymo veikla/mokymasis, taip pat žaidimams ir poilsiui skirtas laikas.

Pateikite vaikams faktus apie tai, kas įvyko. Paaiškinkite, kas vyksta dabar, ir suprantamais, vaiko amžiui tinkamai žodžiais suteikite aiškios informacijos, kaip sumažinti užsikrėtimo riziką.

Vaikams reikia ramiai paaiškinti ir apie tai, kas gali įvykti (pvz., šeimos narys ir (arba) vaikas gali pasijusti blogai, jam gali tekti kuriam laikui išvykti į ligoninę, kad gydytojai galėtų padėti pasijusti geriau).

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.