Tvirtai į kraują įaugę stereotipai, koks turėtų būti laimingas šeimyninis gyvenimas, trukdo jį iš tikro sukurti laimingą.
1 mitas.
Geroje šeimoje tarp jos narių paslapčių nėra.
Atvirumas pasireiškia skirtingai. Vienam žmogui atlapaširdiškumas – kasdienė norma, o kitas ir pačiam artimiausiam sunkiai atsiveria. Be to, artimas žmogus nėra tam tikra dėžė, kur galima krauti viską, kas tau nebereikalinga.
2 mitas.
Vienas kitą mylintys žmonės turi viską daryti kartu.
Šį stereotipą išgalvojo moterys. Daugelis jų nuoširdžiai tiki, kad visiškai laimei pasiekti tiek ir tereikia: kad vyras įsitrauktų į šeimos „visuomeninį“ gyvenimą.
Žinoma, būna tokių laimingų sutapimų, kai abiejų sutuoktinių interesai bei pomėgiai – tie patys, ir jie sykiu traukia į žygius, koncertus ar į futbolą. Bet ir tuomet kiekvienas turi turėti bent nedidelę savo erdvę, kurioje būtų tik jo (ar jos) draugai, polinkiai, pomėgiai.
3 mitas.
Kad šeima sklandžiai funkcionuotų, kiekvienas privalo turėti savų įsipareigojimų.
O štai ši nuostata būdinga pirmiausiai vyrams. Jie mano, kad jų reikalas – uždirbti pinigų, o žmona už juos turi pasirūpinti namais ir vaikais.
Bet gyvenimas dažnai pateikia siurprizų, ir ne visada malonių. Pasak psichologų, tuomet daugiau šansų išsilaikyti turi ta šeima, kurioje į pareigų pasidalijimą žiūrima lanksčiai.
Jeigu vyras kurį laiką lieka be darbo, kol ieško kito, jis „persijungia“ į namų reikalus nesijausdamas našta.
O žmona tampa šeimos aprūpintoja būdama tikra, kad normalu palaikyti vyrą sunkioje padėtyje.
Tos šeimos, kurios laikosi griežto tradicinio pareigų pasiskirstymo, bet kokį nukrypimą nuo taisyklių laiko katastrofa.
4 mitas.
Jeigu sutuoktiniai pykstasi, vadinasi, jie negali gyventi kartu.
Jeigu taip kategoriškai žiūrėsime į barnius, tuomet turėsime susitaikyti su vienatve. Visiškai sklandūs santykiai gali egzistuoti tik tarp žmonių, kurie vienas kitam abejingi.
Tačiau barniai būna skirtingi. Jeigu jie kyla dėl to, kad vienas nori įtikinti kitą, reikia išmokti diskutuoti kultūringai ir nesutikti su kito nuomone mandagiai.
Jeigu visi jūsų barniai kyla „lygioje vietoje“ tik todėl, kad vienas iš jūsų išlieja ant kito blogą nuotaiką, tai liudija, kad tam žmogui būtina mokytis valdyti savo emocijas.
5 mitas.
Svarbiausia – geras seksas.
Šeimos gyvenime lemtingą reikšmę priskirti seksui – toks pat kraštutinumas, kaip ir visiškai neteikti jam reikšmės.
Kad ir koks puikus būtų intymus poros gyvenimas, jiems vis tiek tenka kartu ne tik miegoti, bet ir užsiimti buitimi: eiti į parduotuves, rengti vaikus, vežti juos į mokyklą, kartu spręsti, kur praleisti atostogas…
Kasdienybėje šie dalykai ne mažiau svarbūs nei aistringi santykiai.
6 mitas.
Dėl šeimos gerovės turime mąstyti vienodai.
Jeigu taip būtų, tai problemos būtų sprendžiamos labai lengvai – tiksliau, jų net nekiltų.
Tačiau į bendrą būtį žmonės ateina turėdami skirtingą patirtį, skirtingus įpročius, savišką pasaulėžiūrą, ką jau kalbėti apie socialinius skirtumus. Todėl laukti iš savo antrosios pusės siekių sutapimo – naivu. Bet ir daryti tragediją iš to, kad skirtingai matote savo vaikų ateitį, neverta.
Kur kas svarbiau išmokti siekti kompromiso.
7 mitas.
Reikia nuolat analizuoti praeitį, kad nekartotum klaidų.
Kad ir kaip paradoksalu, kuo dažniau primename savo partneriui kadaise padarytas klaidas, tuo dažniau jis jas pakartoja. Maža to – jis jaučia ne kaltės jausmą, o susierzinimą: kam gi malonu, kai nuolat primena šimto metų senumo įvykius?
8 mitas.
Kai žmonės iš tiesų laimingi, šeimos interesai būna pirmoje vietoje.
Galbūt vienam iš sutuoktinių pakanka užsiimti namų ruoša, vaikų auklėjimu ir bendrauti su sutuoktiniu, kad jaustų gyvenimo pilnatvę. Tačiau nereikalaukite to paties ir iš kito. Juk šeima – tai tik vienas iš gyvenimo džiaugsmo šaltinių. Dar yra draugai, darbas, pomėgiai…
Apsiribodami tik šeimos gyvenimo džiaugsmais jūs rizikuojate tapti neįdomus savo partneriui ir netenkate daugybės įdomių dalykų, egzistuojančių pasaulyje…
Šaltinis: Sexlovesite.com
Palikti komentarą