Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla dėl neigiamų minčių atsako psichologė Irma Reinikienė.

Ar tiesa, kad ligos kyla dėl neigiamų minčių?

Prieš keletą metų pasaulį apskriejo neįtikėtina japonų mokslininko žinia apie vandenį. Pasirodo, vanduo reaguoja į žmonių mintis, išsakytus žodžius ir, priklausomai nuo jų, keičia savo struktūrą. Jeigu nuolatos sakomi negatyvūs žodžiai, vandens struktūra bus išsiliejusi, patamsėjusios spalvos. Ir priešingai, kalbant tik teigiamus dalykus, vanduo bus skaisčios spalvos, o jo struktūra taisyklingų gražių raštų. O dabar pagalvokite, kiek procentų žmogaus kūno sudaro vanduo.

„Žodžiais galima paveikti vandens stiklinę. Pagalvokime, kaip mes paveikiame save tam tikrais žodžiais ir mintimis“, – sako psichologė, Egu.lt lektorė Irma Reinikienė. Meilė ir dėkingumas yra patys stipriausi žodžiai. Kai galvojame apie tai, mes mažų mažiausiai būname geros nuotaikos. Atsikračius negatyvių minčių, gerėja mūsų vidinė būsena ir mažėja rizika susirgti pavojingomis ligomis, tokiomis kaip vėžys.

Neigiamas mąstymas – užkrečiamas

Neigiamas mąstymas yra užkrečiamas. Ar teko važiuojant viešuoju transportu matyti, kaip kontrolieriai pagauna „zuikį“? Kas tuomet vyksta? Kyla šiokia tokia sumaištis, atsiranda pažeidėjo gynėjų, atsiranda ir kas gina kontrolierių. Kai kurie žmonės atsitraukia nuo įvykio vietos, nes ten vyrauja daug neigiamos energijos.

Įsivaizduokite kokį nors nemalonų nutikimą darbe. Žmonės, kurie linkę būti energetiniais vampyrais, paprastai domisi kas nutiko, patys veliasi į visokius įvykius. Tuo tarpu kiti žmonės traukiasi, nes jaučia neigiamą energiją. Tai užkrečiama ir greitai mes galime susigadinti sau nuotaiką.

Negatyvus mąstymas naikina realybės jausmą ir skatina mus iš musės padaryti dramblį. Tarkim, įvyko kokia nors nemaloni situacija, o mes ją kitiems pasakojam labai pagražindami ir išpūsdami detales. Jeigu esate neigiamai nusiteikę, kiekviena proga randate kuo tai patvirtinti ir net mažas įvykis gali atrodyti kaip tragedija. Negatyvus mąstymas trukdo džiaugtis gyvenimu ir riboja mūsų galimybes.

Pozityvaus mąstymo privalumai

Mąstydami pozityviai mes labiau pasitikime savimi. Jeigu užuot galvoję apie galimas nesėkmes, imsite galvoti, kad jums pasiseks, taip ir bus. Jūs natūraliai pasitempsite, nes pozityvus mąstymas skatina pasitikėjimą savimi. Pozityvus žmogus yra lankstesnis. Jis geba adekvačiau vertinti situaciją. Išskirti jos pliusus bei minusus ir kontroliuoti savo elgesį. Pozityvus žmogus mato ne tik savo trūkumus, bet ir pasiekimus. Formuojasi teigiamas požiūris į save ir atsiranda teigiamas požiūris į kitus, palaipsniui išnyksta pyktis kitiems žmonėms.

Atkaklumas ir kūrybiškumas – vienos svarbiausių pozityvaus mąstymo savybių. Jeigu mąstote negatyviai ir vieną ar du kartus nepavyksta atlikti užduoties, esate linkęs nebesistengti ir viską mesti. Tuo tarpu pozityvus žmogus, net jeigu jam nepavyksta iš pirmo karto bando vėl ir vėl. Toks žmogus nenuleidžia rankų, kai neveikia tradiciniai metodai. Jis visuomet ieškos naujų kūrybiškų sprendimų ir žvelgs gerokai plačiau. Tai įkvepia ir kitus žmones, jie yra linkę sekti teigiamu pavyzdžiu. Į viską žvelgdami pozityviai jūs skatinate savo smalsumą, norite sužinoti ką nors naujo, patobulinti savo darbą. Jūs ne tik tobulėjate pats, bet ir skatinate tai daryti aplinkinius.

Neišvengiama pozityvumo pasekmė – gera nuotaika kasdien. Net jeigu įvyksta kas nors nemalonaus, pozityvus žmogus atsistato greičiau nei negatyvus. Pozityvus mąstymas palaiko ir skatina judėti pirmyn. Jis gera nuotaika užkrečia kolegas darbe, šeimos narius, draugus. Taip jūs galite turėti didelį ratą draugų, nes su pozityviais žmonėmis visi nori draugauti. Ir, žinoma, atsikračius negatyvo, gerėja ne tik jūsų emocinė, bet ir fizinė būsena, mažėja rizika susirgti sunkiai pagydomomis ligomis.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.