Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Ar svarbus jaunam žmogui pasitikėjimas?

Jaunam žmogui svarbus kitų pasitikėjimas juo, nes kitų žmonių pasitikėjimas jaunu žmogumi jam yra lygus pasitikėjimas savimi. Pasitikėjimas yra viena svarbiausių sąlygų tarpusavio santykiams. Be pasitikėjimo nebūtų stiprių, patikimų ir ilgalaikių santykių. Pasitikėti-reiškia girdėti ir priimti kitą žmogų, jo nuomonę. Nesiklausant ir nesuprantant žmonių, įgauti jų pasitikėjimą yra beveik neįmanoma.

Žinoma, norint, kad žmogus tavimi pasitikėtų, visų pirma reikia išmokti pasitikėti savimi. Nepasitikint savimi ir kitais, šių pareigų atlikimas tampa lyg neįveikiama užduotis. Tik savimi ir kitais pasitikintis žmogus, geba ryžtingai spręsti iškilusias problemas, nebijo prisiimti atsakomybę, greičiau sprendžia iškilusias problemas be jokių abejonių ir vargų.

Jaunas žmogus turi suprasti, kad pasitikėjimas savimi – visų pirma tai požiūris, kuris leidžia žmogui susidaryti pozityvų situacijos vaizdą. Savimi pasitikintys žmonės tiki savo galimybėmis, jaučia, kad gali kontroliuoti savo gyvenimą ir gali pasiekti savo tikslų. Ir jeigu kartais, net nepavyksta, tokie žmonės išlieka pozityvūs ir vertina save teigiamai. Jie problemose mato galimybes ir norą daugiau mokytis bei išmokti.

Svarbu, kad jaunas žmogus pasitikėtų savimi, gerbtų save toks koks yra, nelygintų savęs su kitais.

Kristina Jokūbauskaitė

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.