Vaikų sveikata

Ar maistas gali apsaugoti vaiko dantis?

Ar jūsų vaiko dantys vaikystėje ir vėliau bus sveiki, labai daug priklauso nuo jūsų. Ypatingą vietą vertėtų skirti mitybai. Atkreipkite dėmesį, ką jūsų vaikas valgo ir kaip dažnai vaikas tai valgo.

Stenkitės, kad vaikas tarp pagrindinių maitinimų kuo mažiau užkandžiautų daug cukraus turinčiais produktais, pvz. saldainiais, džiovintais vaisiais ar sausainiais. Taip pat venkite gerti sultis tarp maitinimų, geriau jas pakeiskite paprastu vandeniu. Taip vaikas įgaus sveiką įprotį visam gyvenimui gaivinti troškulį vandeniu.

Kai jūsų vaikas suvalgo ar išgeria daug cukraus turintį maistą ar gėrimą, šis turinys susimaišo su burnoje esančiomis bakterijomis ir pakelia rūgštingumo lygį burnoje. Rūgštys veikia danties emalį, jį ardydamos. Jei jūsų vaikas pastoviai geria saldžius gėrimus ( netgi natūralias sultis) ar užkandžiauja daug cukraus ar angliavandenių turinčiu maistu, jo dantų emalis pastoviai atsiduria rūgščioje aplinkoje ir nelieka laiko jam atsistatyti. Tokia situacija neišvengiamai baigiasi dantų ėduonimi.

Mažiems vaikams geriausi gėrimai tarp maitinimų yra vanduo ir pienas, Niekada neduokite gazuotų, rūgščių ar saldžių gėrimų savo vaikui tarp pagrindinių maitinimų. Šiuos gėrimus galite duoti pagrindinių maitinimų metu. Taip pat rekomenduojama gazuotus, rūgščius ar saldžius gėrimus duoti vaikams gerti per šiaudelį, taip jie turės mažiau sąlyčio su danties emaliu.

Kad išsaugotų sveikus dantis, jūsų vaikui labai naudinga valgyti daug šviežių vaisių ir daržovių, taip pat nepamiršti kalcio ir vitamino D. Vitaminas D yra labai svarbus pasisavinant kalcį iš maisto produktų, o kalcis yra reikalingas, kad užaugtų stiprūs jūsų vaiko kaulai ir dantys. Pieno produktai, ypač sūris, puikiai aprūpina jūsų vaiko organizmo kalciu. Vitamino D yra piene, žuvų taukuose, kiaušinuose. Jei jūsų vaikas su šiais produktais, jūsų manymu, negauna pakankamo vitamin D kiekio, reikėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl vitamino D skyrimo.

Jei jūsų vaikas neišgeria pakankamai pieno, kalcio atsargas puikiai papildysite jogurtu ar sūriu.

Jei norite apsaugoti savo vaiko dantis, saugiausi užkandžiai gali būti šie:

• Sūrio gabalėliai

• Paprastas jogurtas

• Spragėsiai be priedų

• Duoniukai

• Ryžių trapučiai

• Švieži vaisiai ar daržovės

• Virtos daržovės (kukurūzai, morkos, žiediniai kopūstai, brokoliai irk t.)

• Tepamas sūris su duonos lazdelėmis

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti-300x158

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.