Vaikai/šeima, Vaikų teisių apsauga

Advokatas: iki santuokos įsigytas turtas skiriantis gali tapti šeimos turtu

Nagrinėjant santuokos nutraukimo bylas ypač svarbus klausimas, kurį turi išspręsti teismas yra sutuoktinių turto padalijimas. Nors dažnas galvoja, kad iki santuokos įgytas turtas negali būti pripažintas šeimos turtu, vis dėlto praktikoje pasitaiko atvejų, kai ikisantuokinis turtas tokiu pripažįstamas.

Tai ypač aktualu poroms, kurios dar iki santuokos gyveno kartu ir vedė bendrą ūkį.

Gyvenimas kartu – svarbus faktorius

Advokatas Gediminas Žlioba sako, kad bylose, kuriose sprendžiamas ginčas dėl sugyventinių turtinių santykių teisinių padarinių, turi būti nustatytas konkretus turtas, dėl kurio sukūrimo ar įgijimo bendrosios nuosavybės teise sugyventiniai buvo sudarę jungtinės veiklos susitarimą.

„Bendrosios jungtinės veiklos pradžia siejama su tuo laiku, kai šalys pradėjo kartu gyventi ir vesti bendrą ūkį. Reikalavimas, kad kartu gyvenantys nesusituokę asmenys, bendrai įgydami turtą, visus klausimus vienas su kitu derintų tik rašytiniais susitarimais yra nelogiškas.

Todėl pagal suformuotą teismų praktiką jungtinės veiklos susitarimu gali būti laikomas nesusituokusių asmenų gyvenimas drauge. Ypač, jei jis ne epizodinis, bet trunka ilgą laiką, yra nuolatinis ir pastovus.

Taip pat – ūkio tvarkymas kartu, bendro turto kūrimas asmeninėmis lėšomis, savo darbu ir panašiai. Tai yra pakankamas pagrindas pripažinti buvus asmenų susitarimą dėl bendros jungtinės veiklos, sukuriant bendrąją dalinę nuosavybę“, – sakė G. Žlioba.

Atsižvelgiama ir į įdėtą darbą

Tokio pobūdžio bylose vertinama, ar ikisantuokinį turtą buvo siekiama įgyti šeimos poreikių tenkinimui.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.