Atėjus rudeniui, prasideda ne tik mokslo metai, bet ir naujas tėvų galvos skausmas – kuo užimti vaikus po pamokų ir į kokius būrelius juos išleisti. Neformalaus ugdymo būrelių pasirinkimas Klaipėdos mieste skaičiuojamas šimtais, o kai kurių kainos siekia vos 5 eurus.
Klaipėdoje vaikai ir jų tėvai gali rinktis iš plataus spektro būrelių, priklauso nuo norų ir galimybių. Be tradicinių užsiėmimų, tokių kaip šokiai, teatras, plaukimas ar dailė, yra galimybė lankyti braziliško džiudžitsu kovos treniruotes, oratorystės užsiėmimus, laipiojimą sienomis ar floristikos būrelį.
Lavinamas vaikų emocinis raštingumas
Nuo praėjusių metų rugsėjo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klube „Liepsnelė“ veikia emocinio ugdymo būrelis „Jausmų mokykla“, skirtas lavinti vaikų emocinį raštingumą. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro direktorė Jolanta Budrienė sako, jog vaikų švietimas apie emocijas ir jų atpažinimą yra ypač svarbi mokymosi proceso dalis, tačiau tai turi daryti specialistai.
„Emocinio intelekto lavinimas vaikystėje – svarbi ugdymo dalis, bet ugdyti gali tik tėvai, pedagogai, specialistai, patys turintys šiuos gebėjimus. Emocinis intelektas nuolat reiškiasi kasdienėse situacijoje, ne tik kažkokiais ypatingais atvejais. Tad vaikai, kopijuodami tėvus, draugus, mokytojus, iš jų mokosi emocinio raštingumo“, – sako J. Budrienė.
„Jausmų mokykloje“ vaikai mokosi atpažinti savo jausmus, plečia žodyną, geriau susipažįsta su savimi ir aplinka.
„Ugdymo procese pirmiausia svarbi jauki, saugi erdvė vaikams ir kontakto užmezgimas su būrelio dalyviais. Svarbu atsižvelgti į jų poreikius. Galbūt vaikai tiesiog norėtų “pailsėti„, “paplepėti„ ar patys pasidalinti apie tos dienos emocijas, prisidėti kuriant ir organizuojant veiklas“, – apie organizacijos požiūrį kalba J. Budrienė.
Kainos prasideda nuo 5 eurų
Platus ne tik ugdymo būrelių pasirinkimas, bet labai skiriasi ir kainos. Tėveliai gali rasti brangesnių pasirinkimų, pavyzdžiui, plaukimo pamokų kaina per mėnesį gali siekti nuo 65 iki 105 eurų, anglų kalbos būrelis – 40 eurų, tokią pačią kainą skelbia ir dailės studija.
Nenorintiems išlaidauti arba neturintiems tokių galimybių, verta pasidomėti mieste įsikūrusiomis biudžetinėmis įstaigomis – Klaipėdos vaikų laisvalaikio centru arba Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centru. Abi įstaigos siūlo dešimtis neformaliojo vaikų švietimo ugdymo veiklų, o Klaipėdos miesto tarybos nustatytos kainos svyruoja nuo 5 iki 12 eurų.
Pastebimas padidėjęs susidomėjimas
Pasak Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro kultūrinės ir akademinės raiškos skyriaus vedėjos Vilijos Šeputienės, šiemet centras sulaukė didelio susidomėjimo, o kai kuriuose būreliuose vietų nebėra.
„Susidomėjimas yra ganėtinai didelis, kai kuriuose būreliuose vietų beveik nebeturime.
Pirmąją priėmimo dieną sulaukėme rekordiškai didelio norinčiųjų skaičiaus.
Kiekvieną dieną atsiranda naujų prisijungiančių, o per metus tikimės surinkti 1200 vaikų“, – sako V. Šeputienė.
Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras šiemet taip pat džiaugiasi ženkliai padidėjusiu populiarumu – planuojama sulaukti 2000 vaikų, tačiau atsitiktinumu to nevadina. Pasak direktorės J. Budrienės, tokį ūgtelėjimą lemia centre dirbantys specialistai.
„Veiklos kokybė ir sėkmė priklauso nuo mokytojo, asmenybės, kuri moka sudominti vaikus ir juos pritraukti, su jais bendrauti kaip su lygiais, padrąsinti“, – sako J. Budrienė.
Užklasinė veikla – tarsi suaugusiojo gyvenimo repeticija
Abiejų centrų atstovės vieningai sutaria – ugdymo būreliai augančiam žmogui teikia didžiulę naudą: padeda atrasti save, suprasti pomėgius ar net savo ateities karjeros kelią.
„Tai yra kelias į ateitį, savęs pažinimą. Žmonės ateina ugdyti savo talentų, jie nėra verčiami, o tai yra svarbiausia – tobulėjimas savo noru. Dar didesnis džiaugsmas būna, kada ateina nedrąsus, jaunas žmogus ir staiga suvokia, kad jis gali. Gali šokti, dainuoti, groti, piešti, kurti ir dar daugiau“, – sako V. Šeputienė.
Jai antrina ir Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro direktorė: „Popamokinė veikla, įvairūs būreliai gali nulemti net vaiko būsimą profesiją. Vaikas turi turėti veiklos grįžęs iš pamokų, nes būreliuose jis dalyvauja tarsi suaugusiojo gyvenimo repeticijose“, – būrelių nauda dalijasi J. Budrienė.
VE.LT, Austėja ZOVYTĖ
Inforamcijos šaltinis: https://ve.lt/gyvenimas/neformalusis-vaiku-ugdymas-pasirinkimas-pagal-kiekvieno-kisene
Palikti komentarą