Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

7 skirtumai tarp paprastų ir išmintingų tėvų

Visi mes teoriškai žinome, kaip teisingai auklėti vaikus. Tačiau dėl laiko, išminties ir kantrybės stokos dažnai pasielgiame priešingai. Beje, ar pastebėjote, kad daugiausia patarimų apie vaikų auklėjimą duoda tie, kurie jų neturi?

Svarbiausia taisyklė: nepakirpkite vaikui sparnų! Vieną kartą juos išskleidęs, jis neleis ir jums nuleisti savo sparnų.

Svarbūs dalykai, į kuriuos mes dažniausiai neatsižvelgiame

1. Paprasti tėvai visą laiką praleidžia su vaiku, apleisdami savo hobius ir interesus. Išmintingi tėvai rūpinasi savimi ir to paties moko savo vaikus.

2. Paprasti tėvai vakarais su vaiku daro namų darbus. Išmintingi tėvai mano, kad vaikas pats turi būti atsakingas už juos. Jeigu kažkas jam nepavyksta, tada galima padėti. Tačiau reikia tik nurodyti sprendimo kelią, o ne daryti viską už vaiką.

3. Dauguma tėvų stengiasi išpirkti kaltę pirkdami vaikui dovanas. Išmintingi tėvai duoda vaikui kišenpinigių smulkioms išlaidoms. Vaikas turi pats mokytis disponuoti pinigais ir taupyti juos trokštamiems daiktams. Išmintingi tėvai kontroliuoja šį procesą ir pamoko vaiką.

4. Dažnai mamos ir tėčiai nenori aiškinti blogo vaiko elgesio priežasčių. Jie nori kuo greičiau sutramdyti jį. Išmintingi tėvai aiškinasi priežastis ir stengiasi padėti išspręsti problemą.

5. Paprasti tėvai pirmiausia nori išauginti sėkmingą ir gerbiamą žmogų. Išmintingi tėvai stengiasi sukurti šiltus ir pasitikėjimu pagrįstus santykius su savo atžala.

6. Paprasti tėvai saugo savo vaiką nuo įvairiausių problemų, neretai darydami tai, ko vaikas neprašo. Išmintingi tėčiai ir mamos stengiasi, kai tik įmanoma, leisti vaikui pačiam daryti klaidų. Paskui padeda vaikui pasimokyti iš susiklosčiusios situacijos.

7. Dauguma tėvų leidžia vaikui viską, kad tik jis nekeltų isterijos ir neverktų. Vaikai tuo dažnai naudojasi. Išmintingi tėvai neleis lipti mažyliams jiems ant galvos. Jie gerbia ne tik savo, bet ir vaiko asmeninę erdvę.

alfa

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.