Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

5 priežastys: kodėl jūs turite vaikui prieš miegą skaityti pasakas?

Skaitote savo mažyliui pasakas kartą per savaitę, o gal ir rečiau? Taip negalima elgtis, juk pamokančios istorijos apie burtininkus ir princeses vaikams labai naudingos! Kodėl taip svarbu džiuginti vaiką gera pasaka kiekvieną vakarą?

Pasakos lavina vaizduotę

Kai mažylis klausosi pasakos, jo vaizduotė „veikia“ dviguba jėga. Vaikas įsivaizduoja, kaip atrodo stebuklingas miškas, gudrioji laputė, mažoji princesė. Mažylis gyvena stebuklingų herojų gyvenimą – patenka į įvairias šalis, mintimis keliauja praeityje ir būsimajame laike. Tokia vaizduotės veikla ugdo vaiko kūrybinius gebėjimus.

Lavina kalbos gebėjimus

Kai mama skaito vaikui pasaką, jis klausosi jos balso, intonacijų. Išgirsta naujus žodžius (dažniausiai, gražius, literatūrinius) ir stengiasi juos įsiminti. Visa tai padeda lavinti kalbą ir mažo vaiko loginį mąstymą. Ir dar – skatina mažylio norą skaityti.

Gerina mamos ir vaiko santykius

Vaikai labai mėgsta laiką prieš miegą praleisti kartu su savo mylimais tėveliais. Tai savotiškas šeimos ritualas, kuris pagerina tarpusavio santykius. Klausydamasis pasakos vaikas nusiramina, pamiršta nemalonius nutikimus ir mėgaujasi paties artimiausio pasaulyje žmogaus kompanija. Argi tai ne puiku?

Ugdo moralines savybes

Pasakose, ypač folklorinėse, visada paslėpta kažkokia gili mintis. Tokios pasakos moko ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Skaitykite vaikams pasakas apie tai, kaip gėris nugali blogį, kaip protas pranašesnis už jėgą ir kitas pamokančias istorijas. O paskui paklauskite mažylį, kaip jis suprato pagrindinę mintį. Jei nesuprato – paaiškinkite paprastesniu pavyzdžiu iš jam suprantamo gyvenimo.

Padeda giliam miegui

Mažyliui, kuris prisiklausė stebuklingų istorijų, nesisapnuos košmariški sapnai. Vaikas užmigs ramiai. Ramų miegą užtikrinti visada gali gera pasaka!

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.