Psichologija, Vaikai/šeima

5 būdai kokybiškai užimti vaikus, kai Jūs labiausiai neturite laiko.

Kokybiškai leisti laiką su savo atžalomis yra iššūkis kiekvieniems tėvams, ypač kai esate užimti ir nuolat dirbantys. Yra daugybė situacijų, kuomet Jūs negalite atsipalaiduoti ir užsimiršti, nes nuolatinė rutina ar būtinybė užtikrinti šeimos pajamas Jums neleidžia pilnavertiškai atsiduoti vaikams. Tačiau norime priminti, kad laikas, praleistas su savo atžalomis, neturi būti ilgas, tačiau jis turi būti kokybiškas. Net ir labiausiai užimtą dieną, Jūs privalote rasti bent kelias minutes savo mažiesiems. Štai keletas patarimų:

1) Nustatykite privalomą pertraukos laiką.

Net ir tuomet, kai Jūs esate labai užimti, nereiškia, kad Jūsų vaikai turi staiga tapti savarankiškomis asmenybėmis ir likti pamiršti. Jie taip pat turi savo veiklas (mokyklinukai turi ruošti namų darbus, paaugliai dažnai laiką leidžia su savo draugais), kaip ir Jūs, o jiems augant – kartu praleidžiamas laikas tik retės. Šeimos taisyklėse nurodykite visiems be išimties privalomą 15-30 minučių pertraukos laiką, kurios metu skirkite dėmesį vieni kitiems, kalbėkite apie dienos nuotykius ar tiesiog visi kartu žaiskite, bendraukite. Tai formuos Jūsų vaikų supratimą ir prioritetus, kad šeima – svarbiausia žmogaus gyvenime.

2) Planuokite trumpas šeimos išvykas.

Puikus būdas kartu praleisti laiką su šeima – planuoti, kad ir vienos dienos, trumpas išvykas ar keliones. Kalbėkite, diskutuokite su savo mažaisiais, kur jie norėtų nuvykti ar ką aplankyti net ir artimiausią savaitgalį. Vaikai daug geriau jaučiasi kai yra išklausomi ir jų nuomonės paisoma. Taip pat atminkite, kad jie tikrai neprisimins savo geriausios dienos prie televizoriaus!

3) Jei tik galite, į darbus įtraukite ir savo vaikus.

Vaikams būtina jaustis reikalingais, net ir tuomet, kai jų tėvai yra labai užimti. Nepriklausomai ar Jūs ketinate važiuoti darbo reikalais paimti siuntos, ar susitikti su savo darbuotojais, jei tik turite galimybę, vieną iš savo vaikų pasiimkite kartu. Tai dar vienas būdas leisti vaikams pajausti, kad jie yra Jūsų gyvenimo dalis. O jei tokios galimybės nėra, grįžkite iš darbo keliomis minutėmis anksčiau prieš jiems einant miegoti ir visi kartu išeikite trumpam pasivaikščiojimui.

4) Švęskite šventes kartu.

Atostogos ir šventės kartu su šeima – vienas iš geriausių būdų stiprinti tarpusavio ryšį. Nors daugelis mažų vaikų tėvų tikrą poilsį įsivaizduoja be vaikų, nepamirškite, kad visa tai labai laikina ir, būdami vyresnio amžiaus, per šventes jau su nekantrumu lauksite savo anūkų. Mėgaukitės buvimu kartu, puoselėkite savo šeimos tradicijas ir šis laiko tarpsnis Jūsų vaikams taps įsimintiniausiu.

5) Žaiskite jų žaidimus.

Jūsų vaikai turi skirtingus pomėgius ir interesus. Tad tomis akimirkomis, kai turite laisvą minutę, žaiskite kartu su jais jų žaidimus. Ir nesvarbu, ar tai būtų futbolas, arbatos vakarėlis ar Lego namo statyba, Jūsų buvimas kartu jiems yra labai svarbus. Vaikiškas juokas – pati geriausia atsipalaidavimo priemonė po sunkios darbo dienos.

Kaip tėvai, Jūs turite žinoti, kad Jūsų vaikams svarbiausia – jaustis reikalingais. Nevalingai sekdami Jūsų pavyzdžiu, ateityje jie kurs savo gyvenimą. Jūsų pareiga – parodyti pagrindinius žmogiškuosius prioritetus.

Informacijos šaltinis: www.twitter.com/

smallvaikodiena1-300x54-300x54-300x541-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.