Psichologija

15 patarimų, kurie padės Jūsų vaikui pamėgti skaityti knygas!

Šiais technologijų laikais, kai vaikų rankose nuolatos laikoma planšetė ar mobilusis telefonas, pamatyti paauglį ar net pradinuką su knyga, tampa unikaliu reiškiniu. Siūlome keletą patarimų, kurie vis dar gali padėti Jūsų vaikui pamėgti skaityti knygas.

1) Leiskite vaikui pačiam išsirinkti kokią knygą norėtų skaityti. Galimybė pirmiau skaityti mėgstamas knygas, gali būti puikus pasiruošimas svarbiai mokyklos literatūrai, kurią turi perskaityti kiekvienas Lietuvos moksleivis.

2) Aptarkite skaitomas knygas. Diskutuokite apie knygos herojus, įvykius, personažus.

3) Jei vaikas, skaitydamas jaučia nuobodulį ir priešinasi, leiskite jam pailsėti ir jokiu būdu neverskite skaityti knygų per prievartą. Priešingu atveju, knygos skaitymas bus siejamas su nuoboduliu.

4) Prenumeruokite vaiko mėgstamą žurnalą. Skaitymas – tai ne tik knygos. Vaikams dažnai būna sunku sukoncentruoti dėmesį ilgam ties tam tikra veikla, tad skatinkite juos pradėti skaityti nuo mažesnių ir mėgstamų straipsnių.

5) Skaitykite laikraščius ar žurnalus kartu. Nesvarbu, ar tai keletas minučių per pusryčius, ar tai darysite savaitgaliais, tačiau geras pavyzdys yra sektinas.

6) Jei Jūsų vaikas skaito knygą prieš miegą, neliepkite jam eiti miegoti, o leiskite pabaigti skaityti. Suteikite galimybę knygų dėka prailginti dienos laiką.

7) Visa šeima žaiskite stalo žaidimus, kuriuose reikia skaityti, spėlioti ar dėlioti žodžius. Puikia pramoga gali būti ir kryžiažodžių sprendimas.

8) Skaitykite pasakas savo vaikams prieš miegą, o ūgtelėjus pirmagimiui, šį ritualą palengva perleiskite jam. Bus stiprinamas ne tik vaikų tarpusavio ryšys, bet ir vaikai bus skatinami skaityti.

9) Knygas nebūtina pirkti. Siūlome visai šeimai kartu apsilankyti bibliotekoje ir išsirinkti kiekvienam šeimos nariui įdomiausią knygą.

10) Sukurkite vaikui patogią ir jaukią aplinką skaitymui, kur būtų pakankamai šviesu, niekas netrukdytų ir jis galėtų ramiai sukoncentruoti dėmesį skaitymui.

11) Stebėkite, ką Jūsų vaikas skaito. Jei tik yra galimybė, perskaitykite kelis puslapius pirmiau, nei jis. Jums bus lengviau diskutuoti ir aptarti skaitomą kūrinį.

12) Skatinkite vaikus rašyti, leiskite jiems bendrauti laiškais ar elektroniniu paštu su tolimesniais artimaisiais arba susirašinėjimo draugais. Skaitymas ir rašymas – tarpusavyje neatsiejami dalykai.

13) Siūlykite skaityti knygas apie vaiko mėgstamus filmus. Taip jie galės mėgautis patinkančiais filmais ir detalėmis, kurios gal net nebuvo parodytos filme.

14) Svarbiausia, net ir būdami pirmokėliais ar paaugliais, vaikai visuomet nevalingai kopijuoja savo tėvų elgesį. Tad kiekviena mama ar tėtis, kartkartėmis turi patys paimti knygą į rankas ir skaityti.

15) Sukurkite vaikui jo asmeninę knygą, kurioje jis bus pagrindinis herojus. Tai galite padaryti apsilankę šios įmonės anketoje: www.zoombook.lt

smallvaikodiena1-300x54-300x54-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.