Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams

Žaidimai, įtraukiantys visus pojūčius II: dėžės, maišeliai, “ramūs” buteliai ir dar šis tas

Nauja savaitė, naujas pirmadienis, naujas rinkinukas. Pratęsdama jutiminių žaidimų ir užsiėmimų temą (anksčiau jau esu pateikusi tekstą apie pačius jutiminius užsiėmimus, jų naudą ir pagrindines priemones, medžiagas be idėjas veiklai), šįkart surinkau jutiminių (sensory) dėžių, raminančių (calmdown) butelių, maišelių švariems žaidimams su vaikais idėjų rinkinį. Labai norėjau šias kategorijas atskirti, nes jos man atrodo vos ne atskiras pasaulis, kuriame galima panaudoti vėl beveik viską, ką turime namie, ir mėgautis gaminimo procesu ir žaidimais.

Dėžės:

Raminantys buteliai

Man jie įdomūs tuo, kad tarnauja kaip raminamoji priemonė. Vaikas varto butelį, stebi jame vykstančius procesus ir nurimsta, atsipalaiduoja, pamiršta erzinančius ar varginančius dalykus. Tokie žaidimai turbūt puikiai tiktų kaip alternatyva įvairioms kėdutėms, kampams ar liepimui eiti į savo kambarį pailsėti. Mamoms ir tėčiams irgi gali praversti 😉

Maišeliai:

Takeliai

Ir pabaigai dar viena absoliučiai nuostabi idėja – atradimas – takelis! Pamačiau ir užsinorėjau! Galvoju, vasarą darysimės iš akmenukų ir kaladėlių, ir smėlio ir t.t. Nes baisiai jau smagus reikalas atrodo. Ypač įtraukus spalvas ir kuo įvairesnes faktūras. Ir dar kokie čežantys bei kvepiantys augaliukai tiks.

iš kairės į dešinę:

  1. Spalvingasis takelis
  2. Takelis iš Mum about leeds
  3. Takelis iš A passport affair

Tokiu principu įrengtų takų yra pritaikytų ir suaugusiems. Jie priskiriami prie masažuojančių ir stimuliuojančių įvairius taškus pėdose, kas laikoma labai sveikatinančiu dalyku. Toks vienas takas yra ir Ignalinoje, po atviru dangumi, pievoje prie miesto pliažo. Jei būsite vasarą – užsukite ir apibėkite arba mažais žingsneliais nutipenkite per akmenukus, medines trinkeles ir stulpelius.

Nuolat besipildantis Su vaikais Pinterest Sensory albumas.

Pajuskite gyvenimą visu savimi!

Informacijos šaltinis: suvaikais.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.