Psichologija, Vaikai/šeima

„Vyras – ne draugė“, – teigia psichoterapeutė Marina Targakova

Pristatome interviu su Alma Atos (Kazachija) Taikomųjų dvasinių technologijų instituto vadove psichoterapeute Marina Targakova apie pavydą, šeimyninius santykius ir moters misiją.

Kaip turi elgtis moteris, bendraudama su vedusiu vyru, kad išvengtų nesusipratimų?

Man dar niekada neteko pradėti pokalbio nuo tokio klausimo… Regis, turite pagrindo dėl to nerimauti?

Žmogaus elgesį diktuoja jo nuostatos. Jei nuostatos teisingos, toks bus ir elgesys. Elgesys – tai ne išoriniai veiksmai, tai vidinis suvokimas to, ką matome priešais save. Jeigu priešais jus – jaunesnis vyriškis, jums pabus motiniški jausmai: taip jau gamtos sutvarkyta, taip turėtų būti. Jeigu šalia – bendraamžis, žvelgsite į jį kaip į brolį, o jei vyresnis – kaip į tėvą. Tokią nuostatą priešingos lyties atstovas perskaitys iškart, todėl reaguos atitinkamai.

Kas mus skatina pavyduliauti?

Egoizmas ir nepilnavertiškumo jausmas. Jie kyla dėl to, kad esame atitrūkę nuo vienio, nuo Absoliučios Tiesos.

Kasdieniame gyvenime pavydas dažniausiai pasireiškia tada, kai lyginame save su kažkuo ne savo naudai. Mes jaučiame, kad esame geri (tai – teisingas, pirmapradis dvasinis jausmas), tačiau nesuvokiame, kad ir kiti yra lygiai tokie pat geri. Todėl kai tik savo dėmesį sutelkiame į kažką kitą, iškart pajaučiame, kad negauname to, ką turi jis.

Jeigu užsiimame saviugda, pavydą galime įveikti. Turime suprasti: aš esu Dievo dalelė, o visi kiti yra tokios pat Jo dalelės.

O jei moteris pavydi savo vyro kitai moteriai?

Pavydas būna pagrįstas ir nepagrįstas. Jei pagrindo pavyduliauti yra, žmona turi vyrui pasakyti, kad jaučia nerimą ir nesaugumą. Ji turi paprašyti apsaugoti ją nuo to. Tai normalu. Tačiau jeigu pavyduliaujate kiekviename žingsnyje ir kiekvienam stulpui, tai rodo jūsų pačios egoizmą. Tada reikia padirbėti su savo charakteriu.

Patologiškas moters pavydas išauga iš netinkamų santykių su tėvu. Arba jei moteris augo nepilnoje šeimoje, visai be tėvo. Tokiai moteriai reikia pasistengti atskirti vyro ir tėvo paveikslus savo viduje.

Tarkime, žmona mato, kad jaunos merginos su jos sutuoktiniu bendrauja, na, pernelyg laisvai. Ką jai daryti?

Kalbėtis apie tai su vyru. Išsiaiškinti, kodėl jis leidžia tokiems dalykams vykti.

Galima prieiti ir parodyti, kad esate jo žmona. Turite teisę būti kartu, kai vyras bendrauja su kitomis merginomis. Svarbiausia yra tai, ar žmona jaučia, kad jos vyras kontroliuoja savo jausmus. Tuomet moters protas nurimsta.

Gali būti, kad vyras, pavyzdžiui, yra gydytojas ar psichologas, tad natūralu, kad prie jo prieina žmonės, klausia ko nors. Žinoma, jei vyras elgiasi kaip jaunikis, ieškantis pačios, tai mes jau kalbame apie sutrikdytą žmonos saugumo jausmą.

Galima draugiškai paklausti ir tos moters, kuri atkakliai rodo dėmesį jūsų sutuoktiniui: „Ar tau mano vyras kaip nors padeda?!“ Sveiko proto moteris pasitrauks.

Koks moters elgesys labiausiai erzina vyrą?

Pavyzdžiui, žmona gali mirtinai „užpliurpti“ savo vyrą, nesuprasdama, kad jis nėra jos draugė. Nereikėtų iš sutuoktinio reikalauti tokio bendravimo.

Kai moteris atakuoja emocijomis, kalba apie viską, ilgainiui tai pradeda erzinti vyrą. Kiekviena moteris turi turėti draugę ir kai kuriuos dalykus aptarti tik su ja.

Koks vyro elgesys gali užgauti žmoną?

Nedėmesingumas, nejautrumas jos emocijoms. Moteriai šie dalykai labai svarbūs. Vyras turi duoti prieglobstį žmonos jausmams. Jei žmona įsižeidė, kad nepridarytumėte dar daugiau kvailysčių ir dar labiau nepablogintumėte padėties, padarykite pauzę, pamedituokite.

Pyktis – ne pats geriausias būdas santykiams aiškintis. Po kurio laiko moteriai vertėtų prieiti prie vyro ir garsiai įvardyti, kas konkrečiai jai sukėlė nerimą. Dažnai ir pati moteris nežino, kas iš tiesų jai buvo nemalonu, o vyras niekaip negali suprasti, ką jis turi daryti. Ji gali savo vyro paprašyti: „Pagailėk manęs, prašau, man šiuo metu blogai! Labai prašau, palaikyk mane!“ Kitaip tariant, tiesiogiai to paprašyti savo vyro, o ne išgauti rezultatą manipuliuojant.

Normalu, kad moteris įsižeidžia. Nenormalu, jei ji įsižeidusi nuolat.

Kas padėtų moteriai tapti moteriška? Galbūt yra kokių nors moteriškų dalykų?

Daugybė. Egzistuoja 64 meno rūšys, kurias patariama išmanyti moteriai. Apie tai kalbama „Kamasutros“ traktate. Tai: graži, išraiškinga kalba, siuvinėjimas, šokiai, dainavimas, gebėjimas rašyti eiles, gardžiai gaminti, skoningai rengtis ir taip toliau.

Norėdama išmokti šių dalykų, moteris turi kreiptis į kitas moteris, kurios jau yra įvaldžiusios kurią nors iš šių meno rūšių, perimti jų patirtį.

Moteriai labai svarbu bendrauti su kitomis moterimis, kaip ir vyrams – su kitais vyrais.

Ar reikia žmonai dar kokios nors veiklos, ar užtenka tik užsiimti buitimi?

Moterys skirtingos. Daugeliui užtenka užsiimti namų ruoša, jų protas tuo visiškai patenkintas. Vis dėlto namų ruoša moteriai turėtų prilygti kūrybai, o jeigu ji rūpinasi buitimi tik sukandusi dantis (net jei kantriai sukandusi), to neužtenka.

Daugelis moterų turi energijos perteklių, o tai reiškia, kad jos gali užsiimti kūrybine veikla kartu su vyru, tarnauti visuomenei, būti savo srities lyderėmis, harmoningai derinti namus ir darbą, tada ir namai liks pirmoje vietoje. Būtent tada moteris jaučiasi rami ir harmoninga savo širdyje.

Kas stiprina santuoką?

Ištikimybė, išmintis ir bendro tikslo siekimas.

O griauna?

Egoizmas, noras pasitenkinti kito sąskaita.

Ar įmanoma sustyguoti santykius šeimoje, jei visą laiką pykstamasi?

Visi barniai prasideda dėl kažko. Kažkas pradeda erzinti. Reikia stebėti, ar visi barniai turi tą pačią priežastį. Kai priežastis bus rasta, reikia su ja padirbėti.

Šeima – tai ne tikslas, tai kelias. Santykių stygavimas – ilgai trunkantis procesas. Mes visą laiką turime būti jautrūs šalia esančiam žmogui, žengti į priekį ir būti lankstūs, nes žmogus nėra visada toks pat, jis nuolat keičiasi.

Kokį patarimą duotumėte tiems, kurie tik pradeda šeimyninį gyvenimą?

Pirmiausia, būtų puiku, jeigu turėtumėte mokytojus – laimingai susituokusius žmones, kurie jus įkvėptų ir prireikus padėtų. Draugaudami su tokiomis šeimomis jūs suprasite, kaip svarbu šeimoje kūrybiškumas, jautrumas, atidumas, kantrybė.

Kokia moters misija šeimoje?

Moteris turi daugybę užduočių šeimoje. Vyras suteikia namus, o juos pripildo, jų atmosferą kuria žmona. Jaukumas, šiluma, harmonija – visa tai priklauso nuo moters, nuo jos proto.

Atmosfera namuose – tai žmonos protas. Pirmiausia ji turi sutvarkyti savo protą, todėl moteriai reikia itin stiprios dvasinės praktikos. Kaipgi kitaip ji nuramins savo protą, jeigu jai visą laiką tenka tik duoti? Reikia pripildyti namus dangiška energija. Net neįsivaizduojate, kokia galinga yra žmona, kuri meldžiasi už savo vyrą ir vaikus.

Susidomėjusiems:

Marinos Targakovos paskaita (rusų kalba): Youtube

Seminaras Lietuvoje:

Daugiau informacijos apie renginį čia

 

Šaltinis: Psicholog3000ru, perpublikuota iš: Vakarų ekspresas

Parengė Vilma Skiotienė

Redagavo Lina Staponaitė

Informacijos šaltinis: http://balarama.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.