Vaikai su plakatais rankose – prieš žaidimų aikštelės nugriovimą. Tokį vaizdą sostinės Antakalnio rajone buvo galima išvysti penktadienį. Prieš keletą metų surinkę krūvą parašų ir išsikovoję vaikams žaidimų vietą, tėvai subruzdo bijodami jos netekti. Nepatenkintas vaikų keliamu triukšmu kaimynas skundais užvertė savivaldybę, teismas pripažino, kad aikštelė pastatyta be reikiamų leidimų – esą nėra kitos išeities, kaip tik ją nugriauti. Savivaldybės atstovai gyventojams pataria ir vėl rinkti parašus ir „prisikasti“ iki mero Remigijaus Šimašiaus.
Prieš trejus metus Antakalnyje gyvenančių tėvų pastangomis, surinkus parašus, ne kartą varsčius savivaldybės kabinetų duris, šalia Tverečiaus 16, 18 ir 20 namų išdygo žaidimų aikštelė vaikams. Už įrenginio statymą pasirašė 66 gyventojai – tiesa, dalis kaimynų tvirtino, kad negali pakelti vaikų erzelio, aidinčio uždarame kieme.
Žaidimų aikštelės statymo darbai tai prasidėdavo, tai sustodavo – už ją kovojantys Alfa.lt apie savo odisėją pasakoję gyventojai tikino, kad atvažiuodavo brigada, kuri pakasinėdavo, papildavo skaldos, paskui tai, ką iškasė, išlygindavo. Galiausiai aikštelė buvo pastatyta, bet dabar ją norima nugriauti teismo sprendimu, nes statinys neturi visų reikiamų dokumentų.
„Rinkome parašus, ėjome per laiptines, aikštelę iškovojome. Ji prižiūrima, šalia ant suolelių nuolat sėdi vyresnių žmonių, todėl nepasitaiko jokių vandalizmo atvejų – kitas aikšteles paremontuoja, o mums to nereikia, gražiai ja naudojamės. Jokių nelaimingų atsitikimų taip pat nėra, tai irgi privalumas, nes būna aikštelių, kuriose vaikai susižeidžia.
Keliems gyventojams atseit vaikų keliamas triukšmas trukdo, jie užsiundė Statybų inspekciją, ši padavė į teismą – bent jau taip sakė, kai skambinau į savivaldybę. Sakė, kad aikšteles statė be leidimo, atgaline data tvarkė dokumentus, ir dabar jas reikia nugriauti“, – pasakojo su vaiku dažnai į aikštelę ateinanti jauna mama, matanti, kad vietų mažyliams saugiai žaisti sostinėje dar trūksta.
Žaidimų aikštele rūpinęsi gyventojai, protestuojantys prieš jos griovimą, sulaukė ir savivaldybės atstovų vizito. Jie siūlė iš naujo rinkti parašus, pripažino, kad problemų kyla dėl nuolat besiskundžiančio vaikų triukšmu kaimyno.
„Mes įdėjome labai daug laiko, jėgų, savivaldybė – tada meras dar buvo Artūras Zuokas – skyrė lėšų. Jis buvo linkęs pasibylinėti, kad aikštelė būtų išsaugota. Kai dabar paskambinau į savivaldybę, man sakė, rašykite skundus, prisikaskite prie R. Šimašiaus, gal jis įtrauks klausimą į posėdį, tada mus išsikvies, klausimą apsvarstysime iš naujo. Kaimynai sako, kad aikštelę griaus trečiadienį, posėdis irgi bus trečiadienį“, – nesuspėti baiminosi Antakalnio gyventoja.
Planus griauti taip sunkiai iškovotą aikštelę ji vadina valstybės lėšų švaistymu – tuo labiau, kad į ją susirenka mažiausiai keliolika aplinkinių namų vaikų. Čia jie išsidūksta, susipažįsta, gali saugiai žaisti, nes aikštelė aptverta.
Kita į žaidimų aikštelę dažnai su dukra ateinanti Tverečiaus gatvės gyventoja pasakojo, kad tenka atlaikyti ne tik kelių nepatenkintų kaimynų spaudimą – jie nesidrovi specialiai atsivesti šunis, kurie savo gamtinius reikalus atlieka į vaikų smėlio dėžę.
Vienas iš aktyviausių žaidimų aikštelės priešininkų, vyresnio amžiaus vilnietis, prieš dvejus metus parašęs ne vieną skundą, rėmėsi Statybų įstatymu, tvirtindamas, kad gyventojų sąlygos neturi pablogėti dėl kokios nors naujos statybos. Tuo metu nuspręsta, kad įrengimai pastatyti savavališkai, be žemės savininkų sutikimo, rašytinio savivaldybės pritarimo. Tiesa, savivaldybės atstovai į biurokratinius reikalus bandė žiūrėti atlaidžiau, nes vaikams aikštelė buvo būtina.
Vilniaus savivaldybė 2012 metais yra gavusi pretenziją dėl savavališkos statybos – savivaldybės puslapyje esančiame jos tekste rašoma, kad „Antakalnio ūkis“ negali atlikti 20 daugiabučio požeminių vamzdynų avarijos likvidavimo, nes statybos technika negali privažiuoti dėl trukdančios vaikų žaidimo aikštelės. Esą lietaus vanduo nepakliūna į miesto lietaus nuotekų tinklus ir plauna namo pamatus, todėl reikėtų aikštelę perkelti prie gretimų namų.
Kas ketverius metus sostinės savivaldybė atnaujina apie 200 vaikų žaidimo aikštelių, pernai jai priklausė 521 tokia vaikų žaidimo vieta.
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą