Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima

VAIKUI REIKALINGOS RIBOS

Apie tai, kodėl vaikams reikalingos ribos ir kaip jų laikytis, pasakoja katalikiško vaikų darželio „Mažutėliams“ auklėtoja Angelė. 

„Ribos pirmiausia yra elgesio taisyklių sutarimas, tai nėra namo sienos ar kiemo riba. Tai yra susitarimas, kaip aš reaguoju į namo sienas ar kiemo tvorą. Jeigu aš su savo vaiku sutariu, kad jis gali bėgti ir žaisti saugiai iki kokios nors tvoros ar sienos, jis yra ramus ir saugus, kad aš jį matau, todėl jis gali judėti drąsiai. Taip pat ir aš jaučiuosi ramiai. Kai su vaiku nėra tokio susitarimo, tai vaikas dairosi, tikrina, ar jį pastebi. Kitas vaikas galbūt net nesidairo, neria kuo toliau ir taip tikrina savo pajėgumą bėgti greitai ir toli. Tada mamai ar tėčiui tenka nerimauti ir bėgti iš paskos“, – pasakojo Angelė. 

Paklausta, ar su vaikais visuomet įmanoma susitarti, Angelė kalbėjo: „Ribos yra susitarimai, kaip reaguosime tam tikrose situacijose. Su vaikais įmanoma susitarti visada, jeigu randame argumentų ir paaiškiname vaikui jam suprantama kalba. Paaiškinimas, kad „šiandien nebėk toli, nes man skauda galvą, ir nenoriu tavęs vytis“ – nėra tinkamas. Su vaiku reikia kalbėti, kas yra svarbu jam: dėl jo paties saugumo, ramybės, poreikių ir naudos.“ 

Tiems, kurie galvoja, kad jų vaikai labai nepaklusnūs, Angelė pasiūlė paguodžiančią mintį: „Kiekvienas vaikas, kuris stengiasi laužytis taisykles, pažeisti nustatytas ribas, kuris kartais manipuliuoja, išbando kažką naują, pirmiausia reiškia, kad jis yra protingas ir mąstantis. Visi sveiki vaikai stengiasi savo norų patenkinimo, jie išbando ribas ir mus. Nereikia galvoti, kad jūsų vaikas nepaklusnus. Tikrai ne. Viskas su juo yra gerai. Tačiau reikia stengtis susitarti ir kuo atidžiau laikytis šių susitarimų.“

Daugiau patarimų rasite videoreportaže: 

Dar daugiau aktualių ir paprastai atskleistų temų bus Nukryžiuotojo Kristaus Kongregacijos seserų leidžiamoje knygoje. Prisidėkite prie šios priemonės išleidimo – specialiai tam skirtos sąskaitos numeris LT104010042403365613, gavėjas – Katalikiškas vaikų darželis „Mažutėliams“, įmonės kodas – 302576752, mokėjimo paskirtis – „Knygos leidybai“.

Katalikiško vaikų darželio „Mažutėliams“ informacija 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.