Psichologija, Vaikai/šeima

Vaiko priežiūros atostogų metu galima papildomai užsidirbti – šia galimybe naudojasi dalis tėvų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad būdami vaiko priežiūros atostogose tėvai gali užsiimti savarankiška veikla. Tuo laikotarpiu jiems yra mokama visa vaiko priežiūros išmoka, o uždirbamos pajamos iš savarankiškai vykdomos veiklos neribojamos.

„Vaiko priežiūros metu dalis tėvų vykdo savarankišką veiklą, pavyzdžiui, užsiima namudine veikla, kuri lengviau suderinama su vaiko priežiūra, ir taip užsidirba papildomų pajamų.  Džiaugiamės tokiu šalies gyventojų veiklumu“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas.

2020 metais vaiko priežiūros išmoką gavo ir pajamas iš savarankiškos veiklos deklaravo kas šeštas šalies gyventojas, pasirinkęs vienerių metų trukmės vaiko priežiūros atostogas. Vienerių metų trukmės vaiko priežiūros atostogas rinkosi 1,2 tūkst. mamų ar tėčių.

Beveik 18 tūkst. tėvų rinkosi dviejų metų trukmės vaiko priežiūros atostogas, pirmaisiais metais vaiko priežiūrą ir darbą derino apie 1,3 tūkst., antraisiais – kas dešimta mama ar tėtis. Jie gavo ir vaiko priežiūros išmoką, ir pajamų iš savarankiškos veiklos.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.