Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Vaikams priklauso ne tik nemokamas dantų gydymas, bet ir profilaktika

Pirminė odontologinė priežiūra vaikams yra apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Į ją įeina tiek gydymas, tiek ypač reikalingos, nors neretai pamirštamos profilaktikos priemonės, padedančios išvengti ėduonies ir kitų dantų bei burnos ertmės ligų. Svarbiausia, kad mažieji pacientai kreiptųsi į polikliniką, kurioje yra prisirašę.

Gaudama daug gyventojų paklausimų dėl dantų gydymo vaikams išlaidų kompensavimo, Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena, kad kiekviena šeimos medicinos paslaugas teikianti gydymo įstaiga, sudariusi sutartį su ligonių kasa, turi užtikrinti, kad visiems joje prirašytiems pacientams prireikus būtų suteiktos kompensuojamosios pirminės odontologinės priežiūros paslaugos.

Jas šeimos medicinos įstaiga gali teikti pati, o jei tokios galimybės nėra – kita gydymo įstaiga, su kuria žmogaus poliklinika turi sutartį teikti pirminės odontologijos paslaugas joje prirašytiems pacientams.

Šeimos medicinos įstaigos savo pacientams turi aiškiai pateikti informaciją, kur jie gali gydytis dantis.

Minėtose gydymo įstaigose nepilnamečiams vaikams ir jaunuoliams iki 24 metų, kurie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose ar profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, PSDF lėšomis turi būti suteikiama būtinoji, gydomoji ir profilaktinė odontologinė pagalba.

Taigi vaikai ir šie jaunuoliai neturi mokėti už tokias paslaugas kaip dantų ėduonies, danties nervo ar dantenų uždegimo, kitų dantų, žandikaulio, dantenų, liežuvio bei burnos gleivinės ligų gydymas, dantų ir jų šaknų traukimas, ikivėžinių ligų tikimybės nustatymas, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas, kt.

Ligonių kasa atkreipia dėmesį ne tik į kompensuojamąjį dantų gydymą mažiesiems pacientams. Siekiant, kad šių problemų nekiltų ar būtų kuo mažiau, apmokama daug svarbių profilaktinių burnos sveikatos priemonių vaikams.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.