Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Trijų minučių taisyklė, apie kurią turi žinoti visi tėvai

Auklėti vaikus – tai tikras menas. Kaip ir atliekant bet kokį kitą darbą, ir šį reikia atlikti gerai pagalvojus. Egzistuoja tokia ,,trijų minučių“ taisyklė. Laikantis jos, tėvų ir vaikų santykiai tik gerėja.

Taisyklės pagrindą sudaro tai, kad vaiką visada sutinkate su tokiu džiaugsmu, lyg sutiktumėte draugą, kurio nematėte daug daug metų. Ir nesvarbu, ar jūs grįžote iš parduotuvės, kur buvote nusipirkti duonos, ar iš darbo, ar iš ilgesnės komandiruotės.

Kaip taisyklė, viską, kuo nori pasidalyti vaikas su jumis, jis parodo pirmosiomis susitikimo minutėmis, būtent todėl ir svarbu nepraleisti šio laiko.

Galima iš karto pastebėti tuos tėvus, kurie intuityviai laikosi šios taisyklės. Pavyzdžiui, pasiimdami vaiką iš mokyklos jie bendrauja vaikų akių lygyje, susitikimo metu apsikabina vaiką ir sako, kad labai jo pasiilgo. Kai tuo tarpu kiti tėvai paima vaiką už rankos, sako ,,einam“ ir tuo pačiu metu dar kalba telefonu.

Grįžę po darbo visą dėmesį skirkite vaikui. Nusiavę batus iškart tai darykite. Jūs turite keletą minučių kad atsisėstumėte šalia, paklausinėtumėte apie vaiko dieną ir jį išklausytumėte. Tik paskui eikite vakarieniauti ir žiūrėti naujienas. Jei jūs šitaip nepasielgsite, tai vaikas vaikščios paskui jus visą vakarą, reikalaudamas dėmesio, bendravimo, meilės.

Svarbu ne praleisto laiko kiekis, o emocinis artumas.

Kartais kelios šilto bendravimo minutės vaikui reiškia daug daugiau nei visa diena, praleista kartu su jumis, jeigu jūs mintimis tuo metu buvote kitur. Tai, kad mes visą laiką susirūpinę ir visada skubame, tikrai nepadarys mūsų vaikų laimingais, netgi jeigu manome, kad tai darome tik dėl vaikų ir jų gerovės.

Tėvams ir vaikams sąvoka ,,laikas kartu“ turi skirtingą reikšmę.

Suaugusiesiems užtenka, kad vaikai būtų šalia jų, kai jie ką nors daro namuose ar eina į parduotuvę. O štai vaikams šios sąvokos reikšmė – tai bendravimas ,,akis į akį“ kai tėvai sėdi šalia, pasideda savo mobiliuosius telefonus, išjungia visas mintis apie šimtus savo problemų ir nekreipia dėmesio į pašalinius veiksnius. Vaikas niekada neparodys pasitikėjimo, jeigu pajaus, kad bendravimo metu tėvams svarbiau nei jis yra kažkas kitkas.

Aišku, ne visada tėvai turi laiko bendram žaidimui su vaiku, bet jei tai darote, tai darykite tik tai, ko nori vaikas. Nesiūlykite jam savo laisvo laiko praleidimo variantų. Laikas bėga labai greitai ir jūs nespėsite pamatyti, kaip jūsų sūnūs ir dukros užaugs, todėl negaiškite laiko ir pradėkite kurti pasitikėjimu grįstus santykius jau dabar.

Tegu šios trijų minučių taisyklės jums padeda.

Autorė: Natalija Sirotič

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.