MOKYKLOS, Naujienos, Vaikai/šeima

Sunkumų patiriantys mokiniai sugrįš į mokyklą

Vyriausybei siūloma vaikams, kurie patiria sunkumų nuotolinio mokymo metu, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose. Tai aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų tam, kad vaikams sudarytų tinkamas ugdymuisi namuose sąlygas.

Vaikai ir toliau mokytųsi nuotoliniu būdu, tačiau būdami mokyklose. Nuotolinio mokymosi mokykloje atveju, be abejo, reikėtų laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų sąlygų.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, šiuo metu uostamiestyje mokymosi sunkumų patiria 84 mokiniai, tačiau šis skaičius nėra galutinis.

„Mes pasiteiravome mokyklų, kurie mokiniai turi mokymosi sunkumų, tarkime, nesijungia prie nuotolinių pamokų arba labai blogai jungiasi, nėra kontakto su mokiniu, tokių atvejų Klaipėdoje yra 84.

Gali būti, kad pagalbos reikia daug didesniam skaičiui mokinių.

Galbūt yra mokinių, kurie nors ir prisijungia prie nuotolinių pamokų, yra iš šeimų, kurios irgi yra rizikos grupėje ir galbūt neturi gerų sąlygų. Tad teigti, kad yra tik 84 vaikai, negalime, realų skaičių matysime, kai mokiniai jau bus kviečiami į mokyklas“, – dėstė V. Bubliauskienė.

Savivaldybių administracijos privalės organizuoti, kad tokiems vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose arba kuriems dėl kitų priežasčių reikalinga kita pagalba, būtų užtikrintas nuotolinis ugdymas, priežiūra ir maitinimas švietimo įstaigose.

„Mes Klaipėdoje esame tam pasiruošę ir didelių problemų nebus. Be abejo, iškyla problemų dėl maitinimo, jeigu į mokyklą ateis vienas ar du vaikai, tai jau tada mokiniai turėtų atsinešti maisto dėžutę. Yra sąlygos maistą pašildyti, išvirti arbatos, yra ir šaldytuvai“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Švietimo skyriaus vedėja pabrėžė, jog šią problemą spręsti būtina.

Vaikams, patiriantiems mokymosi sunkumų, privalo būti suteikta pagalba.

„Esame pasiruošę ir manome, kad tai yra teisinga, manome, kad vaikams turi būti suteikiama pagalba, jeigu jie turi mokymosi motyvaciją. Jeigu vaikai piktybiškai neateis į mokyklą, tai per prievartą juos atvesti tikrai bus sudėtinga. Socialiniai pedagogai ar vaikų teisių atstovai šiuo metu negali eiti į namus. Bet tokie yra tik vienetai, mūsų socialinis kontekstas Klaipėdos mieste yra tikrai geresnis nei visoje Lietuvoje“, – pasakojo L. Prižgintienė.

Galutinį sprendimą šią savaitę turi priimti Vyriausybė, tačiau, pasak švietimo, mokslo ir sporto viceministro Ramūno Skaudžiaus, sprendimas galėtų įsigalioti jau nuo šio ketvirtadienio arba vėliausiai nuo kitos savaitės pradžios.

Vaiva MAKARAUSKAITĖ

Informacijos šaltinis: ve.lt

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.