Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Šeimos gydytoja įspėja: peršalimo simptomų ignoravimas – tiesus kelias į komplikacijas

Žmonių pagal amžių nesirenkančios peršalimo ligos dažniausiai organizmą puola vasaros pabaigoje- rudens pradžioje. Deja, įprastai šių ligų atsiradimą lemia klaidingi žmonių veiksmai, o komplikacijas – jaučiamų simptomų ignoravimas.

Šeimos gydytoja įspėja, kad vėluojant suteikti reikalingą gydymą, kyla virusinių organizmo infekcijų rizika bei pataria, kaip tinkamai pasirūpinti savimi šių metų laikų sandūroje.

„Negydomos ir ignoruojamos viršutinių kvėpavimo takų ligos, dažniausiai pasireiškiančios nosyje ir gerklėje, gali komplikuotis ir sukelti plaučių uždegimą, pūlingą otitą – ausies uždegimą, kurio metu gali trūkti ausies būgnelis, o iš ausų tekėti pūlingas skystis, ar kitas sunkios eigos infekcines ligas.

Vengiantiems gydytis žmonėms taip pat paūmėja tokios jiems diagnozuotos lėtinės ligos kaip bronchinė astma, cukrinis diabetas ir kitos“, – įspėja Klaipėdos „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Daina Bandanskienė.

Negalavimai ir jų priežastys

Įprastai simptomai, kuriais skundžiasi persišaldžiusieji, yra gan nemalonūs, tačiau nesunkūs – sloga, gerklės skausmas ir paraudimas, paburkusi nosis, pakilusi temperatūra, galvos skausmas, silpnumas ir mieguistumas.

Peršalimo ligas sukeliančių virusų vėlyvą vasarą ir ankstyvą rudenį mūsų aplinkoje yra gerokai mažiau nei žiemą, bet įvairūs aplinkos faktoriai jiems sudaro tinkamas sąlygas netrukdomai veikti ir šių metų laikų sandūroje.

„Žmogaus organizmas rudenėjant nespėja adaptuotis prie atsiradusių temperatūrų skirtumų, todėl silpsta, o dėl sukelto streso ima siųsti ir signalus – pirmuosius peršalimo simptomus.

Nusilpęs imunitetas, netinkama mityba, miego, poilsio ir grūdinimosi stoka, turimos alergijos – visi šie veiksniai laikomi pagrindinėmis peršalimo ligų atsiradimo priežastimis“, – pasakoja šeimos gydytoja D. Bandanskienė.

Peršalimo ligų atsiradimą taip pat lemia netinkamai pagal oro sąlygas pasirenkama apranga, pamiršus, kad vasaros karštis jau praeityje.

Darbe, namuose ar automobilyje visu pajėgumu įjungiamas kondicionierius, jo oro gūsių srautą nukreipiant tiesiai į veidą ar nugarą.

Dėl to išėję iš kondicionieriaus atvėsintos patalpos į lauką patiria stiprų temperatūrinį šoką, o kartu su juo ir netrukus pasireiškiančius peršalimo simptomus.

„Svarbu laikytis ir higienos reikalavimų – pakankamai dažnai plauti rankas ir dezinfekuoti paviršius, kad pašalintume ant jų susikaupusias bakterijas.

Taip pat reikia pakankamai laiko skirti poilsiui ir grūdinimuisi, norint, kad dėl patiriamo nuovargio organizmas ir jo natūralus gebėjimas apsisaugoti nuo ligų nesilptų.

O blogiausia, ką gali padaryti kiekvienas, pajutęs pirmuosius peršalimo simptomus – ignoruoti juos“, – teigia D. Bandanskienė.

Kaip galima išvengti peršalimo?

Gydytojos teigimu, svarbiausia – stiprinti imunitetą, kad organizmas būtų pajėgus susidoroti su jį puolančiais virusais bei bakterijomis.

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.