Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Šeimos biudžetas: kaip teisingai jį tvarkyti, kad netektų išsiskirti

„Tėtis dirba, o mama gražinasi“ – ne tik pasenęs, bet ir labai pavojingas finansinių santykių šeimoje modelis. Psichologai pasakoja, kuo jis pavojingas ir kaip geriau sudaryti šeimos biudžetą.

Paprastai prieš vestuves jaunieji tris mėnesius skiria svečių sąrašo aptarimui, tačiau nė dienos neskiria tokiam svarbiam klausimui kaip derinami finansiniai santykiai šeimoje. Kodėl?

Nes tai „nepadoru“. Mūsų visuomenėje vis dar laikoma nepadoru aptarinėti pinigų temą.

Mums gėda atvirai kalbėti apie tai, kiek, kam ir kada.

Nes tai „nereikšminga“. Romantinis požiūris, įsišaknijęs kolektyvinio tikėjimo apie rojų šaly, apie tai, kad „laimė ne pinigai“, nuvertina materialaus veiksnio svarbą.

Nors jis suteikia stabilumo, saugumo ir komforto.

Nes esame infantilūs. Mūsų visuomenė stebėtinai nesubrendusi, nors kiekvienas jos narys susiduria su visiškai ne vaikiškomis problemomis ir užduotimis.

Kartu yra labai stipri mąstymo sistema, kad kažkas kitas už kažką bus atsakingas, kad kažkaip viskas susitvarkys ir išsispręs savaime.

Net ir mėgstamose frazėse, skirtose mūsų problemų priežastims nustatyti, pernelyg dažnai girdime beasmenį briedą: nepasisekė, nepasisekė, nepasisekė, nepasisekė, nepasisekė, atsitiko.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.