Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Seime – bręstantys debatai dėl vakcinų: vieni norėtų bausti tėvus, kiti skiepais ne itin tiki

Piketuoti prie Seimo atėjusi Sandra – dviejų vaikų mama: 5-metis sūnus eina į darželį, dukra dar mažutė ir auga namie. Abu vaikai neskiepyti ir moteris tvirtina niekada to nedarysianti, nes jos įsitikinimu, kenksmingos medžiagos skiepuose nuodija vaikus, naikina imunitetą ir sukelia įvairias ligas. Savo sūnaus neskiepijo ir Tomas, jis nebijo, kad vaikas gali užsikrėsti tymais, kokliušu ar raudonuke, esą geriau tegul perserga ir įgyja imunitetą. Tomui nė motais, kad prieš kelerius metus Vilniuje sveikuolių tėvų augintas pusės metų kūdikis mirė nuo kokliušo, nes buvo neskiepytas.

Tačiau daugėjant neskiepytų vaikų, pamažu grįžta kadaise pamirštos ligos, todėl gydytojai nuo tokių minčių kraupsta ir primena, kad nėra jokių mokslinių įrodymų, jog skiepai sukelia autizmą. Negana to, britų mediko atliktas tyrimas buvo pripažintas melagingu, o gydytojas neteko licencijos. Specialistai neneigia, kad kai kuriose vakcinose yra aliuminio junginių, tačiau dozės labai mažos ir nepavojingos.

„Vakcinų sudėtis yra įvairi, ne visos vakcinos vienodos. Kai kuriose yra aliuminio, bet jo kiekis yra toks mažas, kad mokslu įrodyta, kad mes jo gauname su maistu kiekvieną dieną kelis kartus daugiau negu yra, ir tai ne visose vakcinose. Todėl teigti, kad mirtys dėl tos sudedamos medžiagos, tai yra netiesa“, – aiškina Inga Ivaškevičienė, Santariškių vaikų ligoninės vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja.

Pernai vaikų nenorintys skiepyti tėvai laimėjo teismą – ministro įsakymas dėl privalomų skiepų lankantiems darželį buvo atšauktas. Dabar leidžiama patiems tėvams rinktis skiepyti vaiką ar ne. Tačiau su gydytojais pasitaręs Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pasiūlė išplėsti smurto sąvoką ir neskiepytus vaikus prilyginti neprižiūrimiems vaikams. Tuomet vaikų neleidžiantys skiepyti tėvai galėtų būti baudžiami.

„Aš tikrai ir savo vaikus skiepijau ir pats esu skiepytas ir džiaugiuosi. Jeigu pagalvoti vien apie poliomielito pavyzdį, kai daug vaikų atsisėsdavo, nes nebuvo skiepų, į invalido vežimėlį, tai ar tikrai norime sugrįžti vėl prie tokių problemų?“ – retoriškai klausia Seimo pirmininkas. Seimo Pirmininko mintį palaiko ir sveikatos reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis. Jis tikina, kad skiepai – visuomenės, o ne atskiros šeimos reikalas:

„Mes neturime žiūrėti kažkokios tai kuopelės futuristų, kurie bandydami atkreipti dėmesį į save, sugalvoja, kad skiepas blogas, o kai jų vaikai miršta arba – dar baisesnis dalykas – kai neskiepyti užkrečia kitus vaikus, tai jie kažkodėl nemato. Manau, kad valstybės turi būti vykdoma politika ir vaiko nepriežiūra, neskiepijimas – aš priskirčiau prie šito dalyko“, – įsitikinęs „tvarkiečių“ vedlys.

Tačiau skiepų priešininkai turi Seime ir rėmėjų. Sveikuolis Dainius Kepenis dėsto, kad kai kurių vakcinų nauda abejotina ar jos net žalingos, todėl negali būti jokios prievartos skiepyti vaikus. Jo nuomone, turėtų būti sukurta nepriklausoma skiepų kontrolės tarnyba, kuri įvertintų skiepų kokybę ir naudą ir, jei kai kurie keltų abejonių, jų reikėtų atsisakyti. Kurių – Kepenis nesako.

„Šiandien Lietuvoje neturime sistemos, kuri atsakytų į klausimą, kurie skiepai yra 100 procentų patikimi, o kurie abejotini, na, per pusę. Tikimybė nesusirgti ta liga yra 50 procentų, tai turėtume turėti tokią skiepų kontrolės tarnybą, kuri pasakytų teisiai šviesiai“, – dėsto „valstiečių“ frakcijos narys, jau anksčiau pagarsėjęs skeptišku požiūriu į skiepus. Parlamentaras praėjusių metų pradžioje susilaukė dėmesio, kai pareiškė, kad „skiepuose yra beždžionių liekanų, netgi moterų abortų liekanų, ten visko yra“.

Rudenį Seimas žada rengti diskusiją ir po jos spręsti, ar tėvai privalės skiepyti vaikus, ar tai bus palikta pačių sprendimui ir valiai.

Informacijos šaltinis:

 

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.