Vaikai/šeima

Psichologas apie laiko sau svarbą: kartais reikia tiesiog būti, o ne ką nors daryti

Naujausio tyrimo duomenimis, norint gerai jaustis namuose, 38 proc. Lietuvos gyventojų svarbu turėti galimybę pabūti vienumoje.

Kas trečias apklaustasis teigia, kad pakankamas privatumo lygis namuose jiems leidžia nurimti ir atsipalaiduoti. Deja, tuo gali pasidžiaugti ne visi, ypač kai būstu tenka dalintis su kitais žmonėmis.

Psichologas aiškina, kodėl taip svarbu skirti laiko sau ir kaip rasti tam vietos, jei namuose gyvenate ne vieni.

„Kasmet atliekamas tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad 22 proc. žmonių patiria džiaugsmą, leisdami laiką vienumoje. Kita vertus, 18 proc. apklaustųjų tvirtina, kad daugiausia pasitenkinimo jiems teikia buvimas su mylimais žmonėmis.

Tad poreikis bendrauti ne visada dera su noru turėti asmeninės erdvės, atgauti jėgas ar tiesiog pabūti su savo mintimis“, – sako IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.

Pasak psichologo Pauliaus Rakštiko, privatumas ir laikas sau yra būtinas visiems žmonėms, o šiuolaikiniame gyvenimo tempe jo svarba tik auga. Mat laikas vienumoje padeda geriau pajusti save ir atstatyti savo psichologinę pusiausvyrą, aiškiau suvokti savo poreikius ir patyrimus ar paprasčiausiai nurimti.

„Kitų apsuptyje mes vis mažiau girdime save, o jei aplinkiniai mus supa tik prabudus, visą darbo dieną, vakare ir, atrodo, visą laiką – gali atsirasti pojūtis, kad nejaučiame savęs, negirdime savo poreikių.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.