Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Psichologai įvardijo 10 ženklų, rodančių, kad vyras bus geras tėvas

Ekspertai pabrėžia, kad drąsa toli gražu nėra pagrindinis gero tėvo požymis.

Yra didžiulis skirtumas tarp gero vyro ir gero tėvo. Geras tėvas yra ne tik tas, kuris aprūpina šeimą, bet ir tas, kuris puoselėja, veda ir besąlygiškai palaiko savo vaikus.

Pasak psichologijos, yra tam tikrų požymių, rodančių, ar vyras bus geras tėvas. Ir labai svarbu šiuos požymius atpažinti ankstyvuoju santykių etapu, ypač jei su šiuo vyru planuojate ateitį.

Leidinys „Hackspirit“ išanalizavo psichologų nuomones ir išvardijo 10 požymių, rodančių, kad vyras gali būti puikus tėvas:

Emocinis intelektas. Tai gebėjimas suprasti ir valdyti savo ir kitų žmonių emocijas. Ši savybė labai svarbi auklėjant vaikus.

Kantrybė. Tikėtina, kad kantrybę kasdieniame gyvenime rodantis vyras šią dorybę perkels ir į tėvystę.

Šis charakterio bruožas itin svarbus auklėjant ir mokant savo vaikus būtinų gyvenimo įgūdžių, nes tik kantrybė leidžia išvengti papildomo spaudimo vaikui, kai jam nepavyksta ko nors padaryti iš pirmo karto.

Noras tobulėti. Niekas negimsta tobulu tėvu. Tai vaidmuo, reikalaujantis nuolatinio tobulėjimo ir mokymosi. Geras tėvas yra tas, kuris nebijo prisipažinti klydęs, mokytis iš savo klaidų ir augti pakeliui.

Atsakomybė. Prisiimti atsakomybę reiškia daryti tai, ką reikia daryti, nesvarbu, ar tai smagu, ar ne, ar esi pavargęs, ar budrus. Tai reiškia, kad vaikų poreikius reikia iškelti aukščiau už savuosius.

Pažeidžiamumas. Parodyti pažeidžiamumą nereiškia būti silpnam. Tai reiškia būti atviram, sąžiningam ir nuoširdžiam.

Tai reiškia reikšti emocijas, net ir nemalonias, ir pripažinti klaidas. Toks nuoširdus emocijų rodymas gali padėti vaikams suprasti, kad galima turėti jausmų ir ne visada būti tobulam.

Pagarba. Pagarba – tai ne tik geranoriškas ir mandagus elgesys su kitais, nors tai yra jos dalis. Taip pat reikia pripažinti vaikus kaip asmenybes su savo mintimis, jausmais ir patirtimi.

Nuoseklumas. Tai reiškia, kad reikia laikytis duoto žodžio ir savo nuomonės. Toks nuoseklumas stiprina vaikų pasitikėjimą tėvais ir suteikia jiems saugumo jausmą.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.