Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

„Po 3 metų aš galėsiu išvaryti tave iš namų!“ – motinos laiškas paauglei dukrai

Mums, tėvams, yra natūralu rūpintis savo vaikais ir saugoti juos nuo sunkumų. Manome, kad jie dar turės laiko su jais susidurti, ir nenorime iš anksto gąsdinti visais realybės netikėtumais.

Nors kai kurios mamos ir tėčiai renkasi ugdyti savo vaikų imunitetą jiems dar nesulaukus pilnametystės bei pradeda „vadinti dalykus tikrais vardais“, kai vaikas dar bando susigyventi su paauglyste. Nežinome, kurią stovyklą pasirinksite. Ir jeigu, jūsų nuomone, pastarieji tėvai yra teisūs, tuomet greičiausiai atrasite naudingų patarimų šiame griežtame laiške, kurį mama parašė savo paauglei dukrai.

1. Po 3 metų aš galiu išvaryti tave iš namų.

Skamba baisiai, tiesa? Bet vis dėlto. Sulaukusi 18 metų, turėsi 2 pasirinkimus: įstoji į universitetą ir aš tave palaikau kaip galiu iki studijų pabaigos arba renkiesi nestudijuoti (ir aš niekada dėl to tavęs nekaltinsiu) ir eini dirbti. Ir savarankiškai patenkini savo poreikius. Neplanuoju išlaikyti nesimokančios 18+ metų merginos, nes manau, kad tai neteisinga. Turi 3 metus, kad pasirinktum…

Taip, mes jau sugalvojome kaip pertvarkysime butą. Tavo kambaryje bus mūsų miegamasis.

2. Esi nuostabi. Esi graži. Esi labai protinga. Esi daug geresnė nei aš. Esi nuostabi!

Pažįstu tave 15 metų ir esi daug geresnė, nei galėjau įsivaizduoti net savo drąsiausiose svajonėse. Jeigu kas nors to nesupranta, tai jo problema. Na, ir dar šiek tiek tėčio, bet jis greitai nuleidžia nuo laiptų, tai šioje vietoje esu rami.

3. Nesu tau pavyzdys.

Esi visiškai kitokia, atskira asmenybė, neturi mėgti tai, ką mėgstu aš, turi absoliučią teisę nesutikti su mano autoritetais ir nepritarti mano vertybėms. Tik vienas niuansas: už savo pasirinkimus pati ir būsi atsakinga.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.