Priėmimas į darželius, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas

Pietų miegas darželiuose: prievartos būti negali

Artėjant vasaros atostogų pabaigai tėvai jau ima ruošti vaikus darželių lankymui. Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria jau paūgėję darželinukai – pietų miegas, kurio jie kategoriškai atsisako. Specialistai sako, kad miegas nėra privalomas, tačiau vaikams vis tiek reikia siūlyti pailsėti.

Į redakciją kreipėsi mama, kuri prašė pasidomėti, kokia gali būti išeitis iš padėties, kai šešerių sulaukusi dukra darželyje nebenori miegoti dieną, tačiau esą auklėtojos vis tiek jai liepia miegoti. Klaipėdietė teigia abejojanti, ar greit į mokyklą keliausiantiems vaikams apskritai dar reikalingas pietų miegas – gal verčiau jie tuo metu galėtų skaityti, žaisti ar kitaip lavintis?

Miegoti neprivaloma
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Kazakauskienė, paklausta apie tvarką darželiuose, citavo higienos normas.

Jose nurodoma, kad jei įstaigoje vaikų ugdymas vykdomas ilgiau nei 4 valandas, turi būti organizuojamas vaikų maitinimas ir poilsis tam skirtose patalpose ar pritaikytose erdvėse. Kitame punkte teigiama, kad vaiko dienos režimas turi atitikti jo amžiaus ypatumus, fiziologinius poreikius, sveikatos būklę.

„Tiesmukiškai pasakyta, kad jis turi miegoti, nėra, bet galimybė vaikui pailsėti turi būti. Vaikui, kuris nenori miegoti, dažniausiai siūloma pagulėti, o jei įstaiga turi atskiras patalpas, su nemiegančiais vaikais, ypač vyresniais, auklėtojos užsiima atskirame kambarėlyje“, – kalbėjo V. Kazakauskienė.

Jos nuomone, Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos su tokiais nesklandumais gražiai susitvarko. Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja teigė, kad jai žinoma net apie nemiegančių vaikų grupes organizuojančius uostamiesčio darželius, tad esą jokių konfliktų nepasitaiko.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Bendrojo ugdymo departamento Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Grigaravičienė taip pat rėmėsi ministro patvirtintomis higienos normomis.

„Reglamentuota miego ar poilsio galimybė, bet ne prievolė“, – teigė I. Grigaravičienė.

Pasak ŠMM atstovės, kiek vaikui reikia miegoti, nėra niekur reglamentuota.

„Kiekvienoje įstaigoje ar grupėje yra tariamasi tiek su tėvais, tiek su auklėtojais ir kitais specialistais dėl galimybių vaikams pailsėti, miegoti ar nemiegoti“, – komentavo specialistė.

Daugiau skaitykite dienraštyje „Vakarų ekspresas“.

Informacijos šaltinis: Vakarų ekspresas.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.