Jūsų namuose jau „gyvena“ keturi kamuoliai ar penkios identiškos lėlės? O gal Jūsų vaiko kambarys tapo „Sniego karalyste“, o jai vadovauja Elsa, kuri pasipuošusi net keliomis tokiomis pat suknelėmis? Ir viskas tik todėl, kad su kiekvienu apsilankymu parduotuvėje negalite ramiai praeiti pro parduodamus žaisliukus, nes Jūsų vaiką ištinka isterijos priepuolis?
Pateiksime vieną paprastą būdą, kad apsipirkimas su vaikais nebebūtų nepakeliama našta, o Jūsų mažieji nereikalautų nupirkti vieną ar kitą pamatytą žaislą.
Taigi, kokia ta didžioji paslaptis?
Pateikiamas būdas ne tik suteiks galimybę išvengti vaikų verkšlenimų ir maldavimų nupirkti jų pirmą užsigeistą daiktą, bet ir išmokys savarankiškai reguliuoti savo emocijas, t. y. atsispirti pirminiam impulsui pirkti, kontroliuoti savo emocijas, išmokys vertinti susidariusią situaciją. Ateityje tokie vaikai jaučiasi finansiškai stabilesni ir saugesni, nes jie jau nuo mažens moka pirkti įvertindami daiktą ar paslaugą, o ne vadovaudamiesi tik emocijomis.
3 paprasti žingsniai, kurie leis pabėgti nuo zyzimo prekybos centruose.
1) Pripažinkite ir įvertinkite teigiamai vaiko troškimą/pasirinkimą. Tai yra labai paprasta: „Taip, šis filmukas labai gražus, o Elsa yra nepakartojamai stilinga mergaitė“. Jei šį pirmąjį punktą pamiršite, tolimesnės derybos neturės pasisekimo. Patikėkite, jie net nenujaučia, kad šis pirmasis etapas yra tik atkalbėjimo pradžia.
2) Būtinai paklauskite: „Ar tikrai nori, kad šį žaisliuką įtraukčiau į didžiųjų norų sąrašą?“. Tai suteikia vaikui galimybę susikoncentruoti nuo noro ČIA ir DABAR į norą netolimoje ATEITYJE: gimtadieniui, Kalėdoms ar kitoms šventėms.
3) Gerbkite savo vaiko atsakymą. Jei jis patvirtins, kad šis žaislas ar daiktas yra būtinai reikalingas, sutikite su juo ir, kad ir kaip juokingai atrodytų iš šono, atsiverskite savo užrašų knygutę ar mobilų telefoną ir šį žaislą įtraukite į pageidaujamų dovanų sąrašą.
Štai ir viskas!
Mes jau turime ne tik „išsigelbėjimo planą“ neplanuotiems pirkiniams, bet ir puikų sąrašą, kai artėjančių švenčių proga seneliai, tetos ar dėdės nežino, ką padovanoti Jūsų vaikui.
Svarbiausia taisyklė, kurios privalote griežtai laikytis kad šis metodas veiktų: niekada nepirkite vaikui žaislo, jei jis tiesiog jo užsimanė.
Žinoma, visuomet smagu matyti besidžiaugiantį mažylį tik ką nupirktu žaisliuku, bet vaikų norai yra begaliniai, o namuose šie žaislai netenka prasmės ir greitai atgula į lentynas. Jei tikrai norite nustebinti savo vaiką, jo norimą daiktą nupirkite ir padovanokite po dienos ar dviejų. Taip apsaugosite save ir vaiką nuo impulsyvaus pirkinio, kuris dažniausiai būna bevertis.
Kantrybės! Ir Jūs tikai galėsite ramiai apsipirkti kartu su visa šeima.
Informacijos šaltinis: idealistmom.com
Taip pat skaitykite:
JEI TU – BERNIUKO MAMA: 9 SVARBIOS TAISYKLĖS
Kaip išsirinkti paspirtuką? Populiariausi paspirtukų modeliai Lietuvoje.
Kodėl pirmasis dviratukas turėtų būti balansinis? Balansinių dviratukų privalumai.
Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.
Palikti komentarą