Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų teisių apsauga

Paliksite vaiką ar gyvūną – prisišauksite bėdą

Jei automobilyje be priežiūros palikote vaiką ar augintinį, rizikuojate jų sveikata, gyvybe. Šiukštu transporto priemonėje nepalikite rankinių, piniginių, telefonų, nes galite greitai prarasti turtą. Taisyklės, kurias, regis, visi žino kaip penkis savo rankos pirštus. Tačiau ar laikosi, tikrino Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai.

Žmonės nusiteikę geranoriškai

Gargžduose, pavyzdžiui, prie mažosios „Maximos“ kilo didžiulis žmonių susidomėjimas, kai pareigūnai ėmė vaikščioti tarp automobilių. Žmonės išsigando, kad ne taip pastatė transporto priemones, iškart policininkų teiravosi, kas ne taip, kokią baudą gaus. „Tačiau dėl šios priežasties baimintis nebuvo dėl ko. Tiek praėjusią savaitę, tiek šią Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės kartu su policijos rėmėjais siekia aktyvinti prevencinę veiklą Gargžduose, vykdyti viešosios tvarkos pažeidimų prevenciją viešose vietose, užkardyti teisės pažeidimus, skleisti saugaus elgesio kultūrą, atkreipti dėmesį, ar automobiliuose nepaliekami vertingi daiktai, kurie gali išprovokuoti vagystes, vesti prevencinius pokalbius turto apsaugos klausimais su vairuotojais bei keleiviais. Vykdant viešą patruliavimą siekiama atkreipti dėmesį, ar paliktuose stovėti automobiliuose nėra paliekami gyvūnai, mažamečiai vaikai be priežiūros, vertingi daiktai“, – informavo Klaipėdos rajono PK veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Silvija Šilinskė.

Pareigūnė džiaugėsi, kad sulaukta ir teigiamos gyventojų reakcijos. „Daugelis mus pamatę iškart teiravosi, ar kas nors atsitiko, ko ieškome, siūlėsi padėti. Buvo juntamas geranoriškumas. Tai liudija, kad žmonės išties Gargžduose nori matyti patruliuojančius pareigūnus kaip saugumo garantą, viešosios tvarkos sergėtojus. Žinoma, vis dar gajus stereotipas policininko kaip baudėjo, iškart teiraujamasi, kokia bus bauda. Tačiau, priešingai, daugeliu atveju mes norime ne bausti, o padėti“, – akcentavo S. Šilinskė.

Ir minutės lemtingos

Vien per praėjusią savaitę vykdant prevencinę priemonę automobilių savininkams buvo palikti 62 pranešimai, kurių automobilių langai buvo palikti atviri, kad galima įkišti net ranką, ar akivaizdžiai matomi palikti vertingi daiktai, rankinės ir pan. Grubių pažeidimų, kad automobilyje be priežiūros būtų palikti vaikai, augintiniai, pareigūnai neužfiksavo. Tačiau patys gargždiškiai ne kartą pastebėjo, kad pasitaiko atvejų, kai mamos, privažiavusios prie parduotuvės, nusprendžia automobilyje palikti miegantį kūdikį, o pačios greitai apsipirkti. Tokiais atvejais gresia atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 73 straipsnį. „Tiek vaikams, tiek augintiniams turi būti skiriamas ypatingas dėmesys, juolab per tokį karštymetį. Jei augintinį palikote automobilyje prie vos vos praverto lango, tai nereiškia, jog jis bus saugus. Neįmanoma nuspėti, iki kiek laipsnių gali įkaisti temperatūra automobilyje tokiu oru“, – dėstė Klaipėdos rajono PK veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja S. Šilinskė.

Pasak gyvūnų teisių gynėjų, spiginant vasarinei saulei automobilio stogas išties greitai įkaista, o parkavimo aikštelėse medžių ir pavėsio būna retai. Šilumos smūgis „trinkteli“ labai netikėtai ir kartais išgelbėti gyvūną jau gali būti per vėlu. „Parduotuvės aikštelėje pastebėjus automobilyje paliktą šunį ar katę, negalima likti abejingam – reikėtų apie tai pranešti parduotuvės apsaugos darbuotojams, kad šie surastų šeimininkus. Gyvūno palikimas įkaitusiame automobilyje gali būti traktuojamas kaip „žiaurus elgesys“ ir apie tai reiktų pranešti atsakingoms tarnyboms. Važiuojate apsipirkti – palikite augintinį namuose“, – ragina gyvūnų mylėtojai.

Ką byloja teisės aktai?

Administracinių nusižengimų kodekso 73 straipsnis. Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams.

1. Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams užtraukia įspėjimą tėvams.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo dešimt iki vieno šimto eurų.

3. Už šio straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti atitinkamose alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

Agnė ADOMAITĖ, „Banga“

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.