Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Paaiškino, ar kalbėjimas su mažyliu „kūdikių kalba“ tikrai gali jam pakenkti

Tikriausiai kiekvienas esame girdėję, kaip pasikeičia suaugusiojo balsas, intonacija ir žodynas, kalbant su kūdikiu.

Vis dėlto dalis tėvų vengia su savo mažyliais kalbėti „kūdikių kalba“ ir mieliau bendrauja įprastai, norėdami taip paskatinti greitesnį jų kalbos įgūdžių vystymąsi.

Ugdymo ekspertė, vienintelio Vilniuje lopšelio kūdikiams nuo 4 mėnesių „Abadelė“ įkūrėja Ieva Jagminienė paaiškino, ar iš tiesų kūdikių kalba gali pakenkti vaikui.

„Vadinamoji kūdikių kalba – tai aukštesnis balso tembras, lėtesnis tempas, paprastesni žodžiai ir sakinių struktūros, o kartais – tiesiog bereikšmiais garsais išreiškiamos emocijos.

Daugelis iš mūsų mokame ją natūraliai: šis įgūdis pasireiškia vos tik atsidūrus šalia kūdikio“, – sako I. Jagminienė.

Pasak jos, nuomonių dėl to, kaip reikėtų bendrauti su kūdikiu – jo kalba ar įprastai – tėvų ir ugdytojų bendruomenėje pasigirsta įvairių, tačiau moksliniai tyrimai iki šiol nėra įrodę, kad „kūdikių kalba“ lėtintų mažylio mokymąsi kalbėti ar kitus vystymosi aspektus.

„Yra nemažai studijų, kurios rodo netgi priešingus rezultatus: emocionalesnė, labiau išreikšta kalba, paprastesni žodžiai ir sakiniai kelių mėnesių kūdikiui gali būti įdomesni ir artimesni, nei įprasti, suaugusiųjų pokalbiui būdingi tonai.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.