Kiaušidžių vėžys yra sunki moterų liga. Ir tikrai neturėtumėte ignoruoti pirmųjų jos požymių. Liga turi įtakos kasdieniam moters gyvenimui tiek gydymo metu, tiek po jo.
Kaip ir daugumos vėžio atvejų, kuo anksčiau ją atpažinsite ir pradėsite gydyti, tuo geresni jūsų šansai pasveikti.
Nustatęs histologinį kiaušidžių vėžio tipą (laboratoriškai ištyrus naviko ląsteles) ir identifikavęs specifinius naviko požymius, gydytojas nuspręs, kaip geriausiai gydyti moterį.
Specifinių kiaušidžių vėžio požymių nėra, todėl labai sunku laiku diagnozuoti ligą. Kelerius metus liga būna besimptomė. Pradinėse stadijose moteris gali net nežinoti apie piktybinio proceso egzistavimą.
Kiaušidžių vėžio simptomus, ypač ankstyvuosius jo požymius, sunku atpažinti. Juos dažnai galima supainioti su mažiau rimtomis ligomis, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromu (DŽS).
Amerikos vėžio draugija išskyrė keturis kiaušidžių vėžio simptomus, į kuriuos moterys pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį:
Nuolatinio ar dažno pilvo pūtimo ar išsipūtimo pojūtis.
Skausmas ar diskomfortas dubens ar pilvo srityje (skrandyje).
Maisto suvartojimo problemos, greitas sotumo jausmas arba sumažėjęs apetitas.
Šlapimo takų simptomai, pavyzdžiui, poreikis šlapintis dažniau arba skubiau nei įprastai.
Taip pat pažymima, kad kartais pacientams gali pasireikšti ir kiti simptomai: skausmo pojūtis lytinių santykių metu, tuštinimosi įpročių pokyčiai, nugaros skausmas, nuolatinio nuovargio jausmas ir nepaaiškinamas svorio kritimas.
Nacionalinė sveikatos tarnyba rekomenduoja kreiptis į ginekologą, jei jaučiate pilvo pūtimą, ypač jei jis pasireiškia dažniau nei 12 kartų per mėnesį, arba jei turite kitų simptomų, kurie nepraeina.
Ypatingą dėmesį reikėtų skirti vyresnėms nei 50 metų moterims arba toms, kurių šeimoje yra sirgusių kiaušidžių ar krūties vėžiu.
Palikti komentarą