Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Niekas neserga nuo šalto oro! Vaikai privalo būti lauke bet kokiu oru

Nuo vėsaus oro nesergama. Priešingai, laiko praleidimas gryname ore ir rudenį, ir žiemą, ir pavasarį turi teigiamą poveikį vaiko sveikatai bei psichofiziniam vystymuisi.

Nesvarbu, vasara ar žiema: jeigu vaikas neserga, jis neturi ištisas dienas būti patalpoje!

,,Tėvai dažnai galvoja, kad kai temperatūra nukrenta, o saulė pasislepia už debesų, vaikams geriau sėdėti namuose, bet jie neteisūs!, – sako Monika Kastanjetti, Italijos Trijesto sveikatos centro psichologė ir trenerė.

Ji sako, kad tai nerekomenduojama nei sveikatos, nei vaiko bendrųjų poreikių ir jo galimybių fizinio ir protinio vystymosi požiūriu.

Grynas oras ir sveikata.

,,Paneikime mitą, kad susergame dėl šalto oro,- sako pediatrė Laura Reali,- Atsižvelgiant į besitesiančią klimato kaitą ir su tuo susijusiu globaliniu atšilimu, labai šalti laikotarpiai trumpėja, idėja apie tai, kad šaltis mus veikia, jau nueina į praeitį.

Atvira aplinka žymiai sumažina tikimybes susirgimų plitimui

Šildomose ir uždarose patalpose, tokiose kaip vaikų darželiai ir mokyklos, virusai ir bakterijos dauginasi ir buvimas kolektyve padidina vieno vaiko viruso perdavimo kitiems riziką.

Gryname ore tai daug sudėtingiau, todėl specialistai siūlo netgi šaltomis dienomis vaikus darželiuose ir mokyklose skatinti būti lauke gryname ore.

Be to, tiesioginis saulės šviesos poveikis padeda organizmui įsisavinti vitaminą D, kas yra labai svarbu.

Tai tiesa, kad žiemos saulės spindulys daug silpnesnis, bet geriau mažiau gauto vitamino D nei nieko.

Ideali vieta žaidimams gryname ore yra parkai. Vaikai, kurie laisvalaikį praleidžia gryname ore, daugiau juda ir mažiau laiko praleidžia prie televizoriaus ar kompiuterio.

Tėvams, kurie galvoja, kad užterštas oras gali pakenkti vaikui, pediatrai nepritaria: alergenai, virusai ir bakterijos daug didesni ir žymiai lengviau cirkuliuoja uždarose patalpose.

Be to, žaidimai gryname ore būtini augimui. Ir nereikia vaiko apvilkti visais jo rūbeliais iš spintos.

Jie turi būti aprengti patogiai keliais rūbų sluoksniais, kad galėtų apsivilkti ar nusivilkti priklausomai nuo oro temperatūros.

Jeigu žinome, kad vaikai mėgsta šokinėti į balas ar sniego pusnis, irgi yra sprendimas – aprengti neperšlampamus rūbus.

Ir kaip gi vaikas išmoks prisitaikyti, jeigu jis pats nejaus šalčio, vėjo, vandens?

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.