Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata, Vaikų teisių apsauga

Nepalikite vaikų automobilyje, kai einate mokėti už degalus!

Lietuvoje turbūt ne kartą tai teko matyti, o gal ir patys taip darote. Tėvai atvyksta į degalines su savo vaikais ir, skubėdami ar nenorėdami iškėlinėti ir atseginėti vaikų iš automobilinių saugos kėdučių, juos palieka automobilyje ir eina sumokėti už įsipiltus degalus. Taip elgiamasi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šią savaitę Australijos ekspertai pateikė šokiruojančias išvadas. Kilo daug nepasitenkinimo, diskusijų ir net protestų.

Kaip teigia užsienio vaikų medicinos pirmosios pagalbos mokymų ekspertė Dr Claire Wilkin, taip elgtis nėra saugu savo vaikų atžvilgiu. Čia nėra jokių išimčių ir pasiteisinimų. Tiesiog taip nereikia daryti, nes ši rizika nėra verta tų kelių minučių, kurias sutaupote eidami be vaiko. Vaiko palikimas automobilyje nesaugus ne tik todėl, kad automobilis greit įkaista iki pavojingos temperatūros vasaros metu, bet ir yra didelė sprogimo ir gaisro rizika (nes aplinkoje yra daug sprogstamųjų medžiagų, o degalinių įranga ne visuomet yra maksimaliai tinkamai prižiūrima), mašinos gedimas – automobiliai paliekami užtraukus tik rankinį stabdį.

Tuo pačiu ekspertė nurodė, kad yra paskelbti apklausos rezultatai. Išanalizavus apklausos rezultatus paaiškėjo, kad dauguma tėvų taip elgiasi, nes galvoja, kad tai yra normalu ir natūralu ir čia jokio pavojaus neįžvelgia. Jie taip pat nė vienas nesusimąstė, kiek laiko užtruktų atsegdami saugos kėdutę ir pasiimdami savo vaiką iš mašinos.

Tačiau žurnalui „The Motherish“ pakalbinus CEO of Kidsafe Victoria atstovą Jason Chambers, jis į tai žiūri atlaidžiau ir šį saugumo klausimą palieka spręsti patiems tėvams. Tėvų teisė nuspręsti, ar vaiką saugiau pasiimti kartu, apmokant už degalus, o gal jam saugiau likti mašinoje, nei eiti kartu per degalinės aikštelę, kur nuolatos vyksta mašinų judėjimas.

Vaikus apsaugoti nuo visų gyvenimo blogybių dar nepavyko nė vienam iš tėvų, bet sumažinti riziką, o ypač gyvybei, galime kiekvienas. Pateikiame keletą patarimų šiuo konkrečiu klausimu:

1) Planuokite iš anksto. Gal vienas iš tėvų gali nuvažiuoti į degalinę, kuomet kitas yra su vaikais namuose ar užsiėmime po darželio/mokyklos. O gal tai galite padaryti tuomet, kai važiuojate į darbą ir Jūsų vaikai yra ugdymo įstaigose?

2) Pasiimkite automobilio raktus kartu su savimi net ir tuomet, kai vaikai lieka mašinoje. Vaikai yra smalsūs ir nuolat tyrinėjantys pasaulį, o mašinose yra daug mygtukų, kuriuos gali ar iš smalsumo, ar netyčia paspausti ir taip, kartu su mašinos raktais, tapti įkalinti nuosavame automobilyje.

3) Pasirinkite degalines, kuriose kasa susimokėti būna arčiausiai degalų pylimo stotelės. Taip pat įvertinkite klientų kiekį ir, jei eilė didelė ir Jūs užtruksite ilgai, pasirinkite kitą kolonėlę. Jų tikrai yra ne viena ir ne dvi kiekviename rajone ar mieste.

Daugelis tėvų jau nepalieka vienų vaikų mašinose karštą vasaros dieną, nes išmoko įžvelgti tykančius pavojus. Turbūt daugelis sutiksite, kad degalinė taip pat nėra ta vieta, kur reikėtų lankytis su mūsų mažaisiais. Saugių jums kelionių!

Kviečiame diskutuoti: kaip elgiatės degalinėse Jūs su savo vaikais?

Informacijos šaltinis: www.themotherish.com

smallvaikodiena1-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.