APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

„Mūsų pėdutės“ – jaukus darželis gamtos apsuptyje

Privataus vaikų darželio ,,Mūsų pėdutės“ įkūrėjų, dviejų jaunų psichologių, akys švyti matant beribį mažojo žmogaus potencialą pažinti ir tobulėti. Ir jam net nereikia nieko nurodyti ar paliepti. Darželio laikotarpio, pirmųjų šešerių vaiko vystymosi metų, svarba yra neabejotina. Tai viso gyvenios taškas. Visas gėrybes, kurias surenka šiame amžiuje, vaikas naudoja tolimesniame gyvenime. Tad tikrai nėra kada švaistyti laiko paprastam buvimui.

Psichologiškai palanki aplinka

Ko gero, Vilniuje tai yra vienintelis darželis, kurį įkūrė dvi psichologės, aktyviai dalyvaujančios ugdymo procese. Jos bendrauja tiek su vaikais, tiek su pedagogais bei tėveliais, stengiasi darželyje palaikyti gerą mikroklimatą. Kiekvienas į darželį atvykstantis vaikas ir jo šeima į darželio gyvenimą yra įvedami iš lėto, o adaptacijos planą sudaro ir koreguoja psichologės. Psichologės adaptacijos metu kasdien stebi vaiko reakcijas ir pagal jas koreguoja adaptacijos procesą. Darželio senbuvių vaikų grupėse kylančios sudėtingesnės situacijos taip pat yra sprendžiamos remiantis vaiko raidos psichologijos principais. „Mūsų pėdutės“ – palankus darželis sklandžiam vaiko asmenybės augimui.

Išskirtinis darželio kiemas ir jaukios vidaus erdvės

Ramų, gamtos apsuptą darže„Mūsų pėdutės“ ir judriuosius Vilniaus mikrorajonus skiria vos keletas minučių keliaujant automobiliu. Darželis yra šalia ežero ir miško, jo kiemą puošia vaismedžiai ir daržo lysvės. Kieme mažieji prižiūri daržovių lysves: patys sodina, laisto, o paskui mėgaujasi žirniukų, morkų ar šilauogių derliumi. Vaikus kasdien skatiname kuo daugiau laiko būti gryname ore. Lauke praleidžiamą laiką skiriame tiek vaikų ugdymui pasitelkiant gamtines priemones, tiek laisviems žaidimams bei smalsiems tyrinėjimams.

„Mūsų pėdučių“ darželio vaikai likusį dienos laiką leidžia dideliame, jaukiame name su šviesiomis grupėmis, šiltais miegamaisiais, modernia virtuvėle bei prausyklėlėmis. Grupės yra formuojamos atsižvelgiant į panašų vaikų amžių, todėl ir grupių erdvės yra pritaikytos taip, kad atitiktų to amžiaus vaikų poreikius. Grupių aplinka yra dinamiška, nuolat keičiama pagal metų laiką, gamtos reiškinius ir artėjančias šventes. Žaidimų erdvėse vaikai kiekvieną savaitę džiaugiasi naujais žaisliukais.

Ugdymas nuo 1-erių metukų

Darželio ugdymo programa yra paremta gamtinio ugdymo principais bei etnokultūra, tad yra susijusi su natūraliu gamtos sezoniškumu, senosiomis šventėmis ir tradicijomis. Programa pritaikyta vaikų nuo 1-erių metukų ugdymui. Daugeliui sudėtinga įsivaizduoti, kad net ir tokiame amžiuje ugdymas gali vykti. Be abejonės, pačių mažiausių vaikučių ugdymas reikalauja visai kitokių metodų nei vyresnių ikimokyklinukų. Kiekvienoje grupėje dirbančios auklėtojos yra kvalifikuotos ikimokyklinio ugdymo specialistės, kurios drauge su asistentėmis ne tik užtikrina rūpinimąsi mažo vaiko fiziologiniais poreikiais, tačiau kiekvieną dieną lavina vis kitus vaikų įgūdžius, naudodamos beveik tik gamtines priemones. Etnokultūriniu ugdymu rūpinasi darželio etnografė, o judrumu – sporto treneris. Visos užduotėlės yra pateikiamos pagal vaikų amžiaus ypatumus, todėl yra vaikų noriai atliekamos ir leidžia pasiekti geriausių ugdymo(si) rezultatų.

  • www.musupedutes.lt
  • Vaikai priimami į darželį nuo 1-erių metukų
  • Vilniaus miesto gyventojams taikoma 100€ kompensacija mėnesio ugdymo mokesčiui
  • Taikomos nuolaidos, jei darželį lanko 2 ir daugiau šeimos vaikų

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.