Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Mokslininkai nustatė netikėtą požymį, kad poros santuoka išsilaikys ilgai

Ekspertai iš JAV Nacionalinio biotechnologinės informacijos centro atrado, kad laimingų ir ilgalaikių poros santykių raktas glūdi jų figūrose.

Ketverius metus mokslininkai rinko duomenis ir atliko tyrimus su 169 sutuoktinių poromis. Dalyviai turėjo du kartus per metus pateikti informaciją apie savo kūno svorį ir atsakyti į anketos klausimus apie savo santuokinį gyvenimą bei pasitenkinimo lygį.

Apibendrinę gautus rezultatus, mokslininkai padarė aiškią išvadą: partneriai, gyvenantys laimingoje santuokoje, per kelerius metus kartu priaugo svorio.

Ekspertai spėja, kad šį fenomeną galima būtų paaiškinti tuo, jog laimingos poros nebejunta poreikio atrodyti patraukliai kitiems vyrams ar moterims. Partneriai nebejaučia spaudimo turėti tobulus kūno matmenis, nes jų meilė nėra grįsta vien išvaizda. Iš šios teorijos galima būtų išvesti drąsia tezę, jog liekni partneriai tik todėl rūpinasi savo figūra, kad galėtų atrodyti patraukliai priešingai lyčiai ir suvilioti potencialų meilužį ar meilužę.

Reikia nepamiršti ir sveikatos

Psichologė Andrea L. Meltzer, kuri vadovavo tyrimams, įžvelgia ir problemą tais atvejais, kai abu partneriai kartu priauga svorio. Mat papildomi kilogramai, ypač kai jų daug, nieko gero neduoda sveikatai. Blogiausiu atveju jie gali vėliau sukelti diabetą, širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Tai nereiškia, kad tokios poros kada nors savo gyvenime turi būtinai susirgti. Tiesiog joms reikėtų rūpintis savo kūno svoriu dėl sveikatos. Tada, anot psichologės, bus galima laiminga santuoka ir tarp partnerių, kurie kartu deda pastangas išvengti nutukimo.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.