Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Mokslas patvirtino kai kuriuos prietarus apie nėštumą

Didelė dalis liaudies išminties, kuria vyresnės kartos žmonės skuba pasidalyti su besilaukiančiomis moterimis, gali būti tiesiog ignoruojama. Jei jūsų kūdikis įsitaisęs pilvo apačioje, tai tikrai nepadės numatyti vaiko lyties, tai tiesiog rodo, kad pilvo raumenys yra susilpnėję.

Nekreipkite dėmesio ir į tai, jei kažkas sako, kad ilgi pasivaikščiojimai paskatins gimdymą, o pilnatis neturi nieko bendro su gimimo laiku, rašo CNN.com.

Vis tik keletas pastarųjų metų tyrimų parodė, kad kai kurie itin keisti prietarai, susijusę su nėštumu ir kūdikiais, nėra jau tokie iš piršto laužti.

Sunkus ir ilgas gimdymas reiškia, kad gims berniukas

Naujagimis

Mokslininkai negali tiksliai atsakyti, kodėl taip yra, tačiau 2003 m. gydytojų komanda vienoje Airijos ligoninėje išanalizavo 8 tūkst. gimdymų, įvykusių tarp 1997 ir 2000 m., neįtraukdami tik tų moterų, kurios pagimdė per anksti, bei tų, kurioms gimdymas buvo skatinamas.

Analizė parodė, kad berniukų gimdymas vidutiniškai truko kiek daugiau nei 6 val., tuo tarpu mergaičių – kiek trumpiau nei 6 val. Moterys, pagimdžiusios berniukus, dažniau patirdavo įvairių gimdymo komplikacijų: 6 proc. jų prireikė cezario pjūvio, tuo tarpu tarp pagimdžiusiųjų mergaites cezario pjūvis buvo atliktas 4 proc. moterų.

Žnyplės buvo panaudotos 8 proc. berniukų susilaukusių mamų ir tik 6 proc. pagimdžiusių mergaites.

Tai gali lemti tai, kad berniukai gimsta vidutiniškai 100 g sunkesni nei mergaitės ir jau nėštumo metu, laukiantis berniukų, mamos suvartoja daugiau kalorijų, tad berniukai, panašu, yra reiklesni dar prieš gimdami.

Jei norite susilaukti mergaitės, nevalgykite bananų

Sakoma, kad kuo didesnis apetitas dar prieš pastojant, tuo didesnė tikimybė susilaukti berniuko.

2008 m. buvo atliktas tyrimas, kurio metu 740 pirmojo kūdikio besilaukiančių moterų turėjo apibūdinti savo mitybą metus prieš pastojimą. Vėliau pagal suvartojamų kalorijų kiekį jos buvo suskirstytos į tris grupes.

Daugiausiai kalorijų suvartojančių moterų grupėje 56 proc. susilaukė berniukų, mažiausiai valgiusių moterų grupėje 55 proc. moterų pagimdė mergaites.

Analizuojant moterų mitybą paaiškėjo, kad įtakos turi ne tik kalorijų kiekis, bet ir maistinės medžiagos. Maistas, kuriame yra kalio (bananuose jo, kaip žinia, yra labai daug), kalcio ir natrio, galimai padidina šansus susilaukti berniuko.

Rėmuo pranašauja, kad kūdikis gims plaukuotas

Naujagimis

Štai vienas bauginantis faktas apie kūdikius: per antrąjį nėštumo trimestrą kūdikio kūnelis pasidengia pūkiniais plaukeliais, vadinamais lanugo, o trečiojo trimestro metu tie plaukeliai nukrenta ir kūdikis juos suvalgo. Pirmosios vaiko išmatos iš tiesų ir yra suvirškinti jo paties kūno plaukelių likučiai.

Galvos plaukai yra visai kas kita. Jei lanugo įsčiose turi visi kūdikiai, ne visi jie gimsta su plaukais ant galvos. Tai, pasirodo, galima nuspėti pagal tai, ar besilaukiant jus vargina rėmuo.

2006 m. Johnso Hopkinso universiteto mokslininkai stebėjo 64 besilaukiančias moteris, iš kurių 28 skundėsi rėmeniu. 23 iš jų pagidmė kūdikius, kurie buvo vidutiniškai ar labiau nei vidutiniškai plaukuoti.

Vis tik rėmuo nesukelia kūdikio plaukuotumo ir atvirkščiai. Abu šiuos dalykus veikia nėštumo hormonai. Pasirodo, hormonai, kurie skatina plaukų augimą įsčiose, taip pat atpalaiduoja ir raumenis, kurie sulaiko skrandžio rūgštį skrandyje.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.