Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Mano vaikas nežaidžia su kitais vaikais. Ką daryti?

Kai vaikas mokykloje ar darželyje dažniausiai būna vienas ir tėvai pastebi, kad jis nežaidžia su kitais, jie išsigąsta, kad jis gali pasirodyti esąs autistas. Tėvams svarbu neskubėti nustatinėti diagnozių, o pasistengti surasti tokio elgesio priežastį ir padėti savo atžalai.

Kodėl vaikas neskuba susidraugauti su kitais?

Gali būti įvairių priežasčių, kodėl vaikas nenori žaisti su kitais. Kai kurie sugeba puikiai užimti save patys, kiti būna labai drovūs ir nedrįsta prieiti prie kitų vaikų.

Vaikas

„Pasitaiko trimečių, kurie įžengia pirmą kartą į darželį ir pareiškia: „Aš atėjau!“. O kai kuriems penkiamečiams reikia artimųjų pagalbos, kad galėtų prieiti prie vaikų“, –aiškina vokiečių pedagogė Martina Bentenrieder.

Kontaktai su bendraamžiais vaikui yra labai svarbūs, kad įgautų socialinio gyvenimo įgūdžių, išmoktų dalintis daiktais, derėtis ir kartu ieškoti sprendimų.

Kas parodo vaiko drovumą?

Jeigu drovumas yra priežastis, kodėl vaikas laikosi atokiai nuo kitų, reikėtų jam padėti stiprinti pasitikėjimą savimi.

Vaikas

Pirmiausia vaiko drovumą išduoda nuraudimas, sutrikusi veido išraiška ir žvilgsnis į šalį, tylus kalbėjimas.

Neretai drovius vaikus kiti laiko arogantiškais, pasipūtusiais ar nesidominčiais. Jei pastebite, kad jūsų vaikas nežaidžia su kitais bendraamžiais, tada reikėtų pasiteirauti darželio auklių ar pradinukų auklėtojos, gal jūsų atžalos nemėgsta kiti vaikai ir ignoruoja jį dėl minėtų priežasčių.

Vaikas

Kaip suteikti vaikui daugiau pasitikėjimo savimi?

Pasitikėjimą savimi reikia skatinti nuo ankstyvos vaikystės. Pasistenkite, kad jūsų vaikas kuo anksčiau užmegztų kontaktus su bendraamžiais, pavyzdžiui, lopšelinukų grupėje ar kieme, vaikų žaidimo aikštelėje, smėlio dėžėje. Tada jam ateityje lengviau seksis prieiti prie nepažįstamų vaikų ir susidraugauti.

Vaikai

Tėvai visada yra pirmasis pavyzdys vaikui. Jūs taip pat turite turėti gerų socialinių kontaktų ir susitikinėti su savo draugais. Taip jūsų atžala išmoks susirasti sau draugų. Jeigu patys esate uždari ir neturite gerų draugų, nesitikėkite to iš savo vaiko.

Jei konstatavote, kad jūsų vaikas nežaidžia su kitais, pasistenkite jam skirti daugiau dėmesio, o ne šaipytis iš jo. Droviems vaikams reikia juos palaikančio užnugario. Pasiūlykite jam pasikviesti į svečius kitų vaikų. Gerai pažįstamoje namų aplinkoje jis jausis drąsesnis.

Gražina Vasiliauskienė

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.