Psichologija, Vaikai/šeima

Mamos įtaka sūnui. Kokias klaidas ji gali padaryti?

Vaikų auginimas – sudėtingas ir atsakingas užsiėmimas. Mama, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį formuojant vaiko psichologiją, gali padaryti klaidų, kurios gali labai paveikti būsimus sūnaus santykius su moterimis. Panagrinėkime kai kurias iš šių klaidų.

Pirma klaida – vaiko emocinių poreikių nepaisymas. Jeigu mama ignoruoja sūnaus emocines būsenas arba, atvirkščiai, perdėtai jas kontroliuoja, tai gali sukelti problemų jo būsimiems santykiams. Vaikas gali užaugti, jausdamasis nepilnaverčiu, jam gali būti sunku išreikšti savo jausmus, o tai savo ruožtu neigiamai įtakos jo artimus santykius su moterimis.

Antra klaida – perdėtas rūpinimasis. Jeigu mama pernelyg rūpinasi savo sūnumi, nesuteikdama jam galimybės išmokti pačiam spręsti problemas, tai vėlgi gali turėti negatyvių pasekmių jo būsimiems santykiams. Tokioje aplinkoje užaugęs vyras gali patirti sunkumų priimant sprendimus ir prisiimant atsakomybę, o tai gali neigiamai paveikti jo vaidmenį santykiuose.

Trečia klaida – asmeninės ribos. Jei mama neišmokė sūnaus nusibrėžti ribų ir apginti savo interesų, pakovoti už save, suaugusiame gyvenime vaikas turės su sveikomis ribomis susijusių problemų su savo moterimi. Tai gali vesti į pagarbos stoką arba ribų pažeidinėjimus santykiuose, iš čia kils problemų intymioje sferoje ir bendros harmonijos poroje srityje.

Ir, pagaliau, abipusės pagarbos bei emocinės paramos pavyzdžio trūkumas. Jeigu mama aiškiai neparodo savo sūnui, kaip demonstruoti abipusę pagarbą ir palaikymą moterų adresu, tai gali turėti įtakos jo paties santykiams ateityje. Jis gali nesugebėti išreikšti savo jausmų arba tapti agresyvus, nežinodamas, kaip užmegzti sveiką bendravimą su savo partnere.

Auklėjimas – sudėtinga užduotis, reikalaujanti balanso ir kruopštumo. Mamos daromos klaidos auginant sūnų gali pasireikšti sunkumais jo būsimuose santykiuose su moterimis. Tačiau tėvų komandos, kuri palaiko sveiką vaiko vystymąsi, pastangomis šias klaidas galima ištaisyti ir padėti sūnui užmegzti darnius santykius su priešinga lytimi.

Inforamcijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/mamos-itaka-sunui-kokias-klaidas-ji-gali-padaryti/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.