Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Lukas Keraitis: mokykloje manęs nemokė sutelkti dėmesio, to mokausi dabar

Kaip skaitmeninės blaškos sąlygomis technologijomis naudotis sąmoningiau? Apie būdus susigrąžinti dėmesį ir gyventi kokybiškiau, dirbti produktyviau Skaitmeninės etikos centras kalbina technologijų žurnalistą, radijo ir TV laidų inovacijų temomis vedėją, mokslo populiarintoją Luką Keraitį.

Ko gero, prisistatydamas technologijų žurnalistu, dažnai susiduriate su lūkesčiu, kad galite patarti, kurį telefono modelį pirkti ar padėti sutvarkyti kompiuterį?

Taip, nors daug labiau nei šie klausimai mane domina… mes, žmonės. Ko ir kodėl mes norime? Kodėl renkamės gyventi vienaip ar kitaip? Domėdamasis technologijomis, inovacijomis ir mokslo naujovėmis tiesiog noriu geriau pažinti mus pačius.

Statydami namą, renkame jam duris, tuo pačiu į aplinką ištransliuodami savo vertybes. Jei durys bus automatinės, nebebus galimybės džentelmeniškai atidaryti jas kitam. Stiklinės durys komunikuoja visai kitas vertybes, nei durys su trimis spynomis.

Taikliai pasakė kanadietis grafikos dizaineris Robert L. Peters, pastebėjęs, kad „dizainas kuria kultūrą, kultūra kuria vertybes, vertybės kuria ateitį“.

Taip ir mes, kurdami ir rinkdamiesi naujas technologijas, tuo pačiu renkamės kaip ir kokiame pasaulyje norime gyventi. Tad diskutuodami apie technologijas galime reflektuoti patys save. Man sąmoningas gyvenimas – ne toks, kuriame puoli stačia galva naudotis naujovėmis, esi priverstas nuolat reaguoti, o toks, kuriame judėjimo kryptį pasirenki ją apmąstęs.

O tai, kad technologijos vystosi itin greitai, dar nereiškia, kad esame bejėgiai pasirinkti, kaip jos mus paveiks. Sekdamas technologijų naujienas, esu priverstas sustoti ir bent akimirkai į viską pažvelgti iš šalies. Didelio skubėjimo laikais tai yra didelė prabanga. Be to, jaučiu prasmę padėdamas kitiems geriau suprasti sudėtingus reiškinius.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.