Vaikai/šeima

LAISVALAIKIS SU VAIKAIS: PAVASARINIŲ DEKORACIJŲ GAMYBA

Pavasariui įsibėgėjant, aplink tvyrančią džiugią nuotaiką norisi perkelti ir į namus, pasipuošti artėjančioms šventėms. Tačiau kaip tai padaryti originaliai, neišleidžiant pinigų ir įtraukiant namuose atostogaujančius vaikus? Unikaliais ir kūrybiškais pavasarinio dekoro atradimais dalijasi darželinukai, dalyvavę „Domus Lumina“ inicijuotame aplinkosauginiame projekte ir spalvingais darbeliais iš antrinių žaliavų papuošę savo darželius.

Kūrybinių dirbtuvių namuose nauda

Kartais netgi ne visai pavykęs, tačiau kupinas nuoširdaus darbo ir pastangų mažamečio kūrinys yra daug mielesnis nei nupirktas parduotuvėje. „Originaliausias idėjas galima įgyvendinti pasitelkus paprasčiausias priemones: namuose dūlančius senus laikraščius, buityje likusius kartono ar plastiko gabalėlius, medžiagos skiauteles, sagas. Sveikintinos ir tokios netradicinės priemonės kaip roletinių audinių atraižos, iš kurių net ir patys mažiausi sugeba kurti nuostabius darbelius“, – džiaugėsi projekte dalyvavusi Kauno lopšelių-darželių „Spindulėlis“ ir „Eglutė“ menų pedagogė Aušra Vaivadienė.

Velykos

Pedagogė pataria, kad tiek namų ruošos darbuose, tiek užsiimant jų dekoravimu būtina įtraukti ir vaikus, nes darbštumą ir kūrybiškumą kaip asmens savybes reikia ugdyti nuo mažens. Vaikams kūrybinis procesas bus ne tik įdomus, bet ir ugdys vaizduotę, socialiai atsakingą mąstymą, o kasdieniame skubėjime neįkainojamas kartu praleistas laikas visiems paliks malonius atsiminimus.

Velykos

Pavasariui puošiasi ir darželiai

Šalyje populiarėjantis ekologiškas gyvenimo būdas ir pavasarinės aplinkos tvarkymo akcijos skatina įgyvendinti panašias idėjas ir kūrybinėje veikloje. „Geriausios dekoracijos – sukurtos mūsų pačių rankomis, o dar smagiau, jeigu tam pasitelkiamos netradicinės, netikėtos priemonės. Tuomet vaikams įdomu kurti, kartu aiškinant, jog kai kurios atliekos – nėra šiukšlės ir turi teisę į antrą gyvenimą“, – pastebi menų pedagogė A. Vaivadienė. Kūrybiniuose darbuose stengiamasi panaudoti kuo įvairesnių tekstūrų, formų komponentus, taip lavinant lytėjimo, motorikos įgūdžius.

Velykos

Velykos

Paukšteliai, drugeliai, įvairūs vabalėliai ir anksčiau už žibuokles pražydusios gėlių pievos – taip pavasarį į savo grupes kvietė beveik penkiasdešimties Kauno darželių mažieji dailininkai ir kūrėjai. Darbeliams buvo naudojamos roletų atraižos – „Domus Lumina“ roletų gamybos metu likę audiniai. Projekte dalyvaujančių darželių grupių vaikai, padedami auklėtojų ir menų padegogų,  iš jų gamino įvairius darbelius ir dekoracijas, puošė savo grupių langus, sienas, stalus ir ryškiomis gėlėmis nuklojo kiemus. „Projektas tapo galimybe prisidėti prie jaunųjų bendruomenės narių tobulėjimo ir kūrybiškumo lavinimo. Padovanojant medžiagas, kurios jau nebetinka gamybai, dėmesys atkreipiamas ir į aplinkos tausojimą bei antrinių žaliavų perdirbimo svarbą“, – džiaugiasi roletais prekiaujančios įmonės rinkodaros vadovė Jurgita Kievišaitė.

Štai keletas idėjų, kokias dekoracijas galite pasigaminti kartu su vaikais:

Informacijos šaltinis: Bernardinai.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.