Vaikai/šeima

Kokias psichologines bėdas slepia netvarka namuose

Daugumą žmonių jau yra įtraukęs šiuolaikinis spartus gyvenimo tempas, bet su netvarka namuose susiduria tik dalis jų. Išmėtyti daiktai, dulkės, neplauti indai, chaosas drabužių spintoje – galima manyti, kad visa laiko stokos ar šeimininko tingėjimo pasekmė. Tačiau mažai kas susimąsto apie tai, kad tikrosios netvarkos namuose priežastys glūdi žmogaus sąmonės gelmėse.

Pagrindiniai požymiai, kurie nurodo netvarką namuose

Daiktų perteklius. Jeigu būstas pripildytas senų žurnalų, sulūžusių daiktų, nebeveikiančių prietaisų, sunešiotų ar netinkamų drabužių, kuriuos seniai reikėjo išmesti, tai gali būti požymis, kad žmogus kaupia nereikalingus daiktus.

Nešvarūs indai plautuvėje ar ant stalo – požymis, kad žmogus turi higienos ir sveikatos problemų.

Drabužiai neturi savo vietos. Be tvarkos išmėtyti drabužiai byloja apie vidinio organizuotumo stoką.

Maisto likučiai prie televizoriaus, chaosas spintose, nešvari santechnika, nemalonus kvapas virtuvėje ir vonioje – visa tai ne tik rodo, kad namai nėra tinkamai valomi ir tvarkomi, bet ir atspindi šeimininkų psichologines problemas.

1. Nuolatinis stresas

Psichologai pabrėžia, kad tvarka namuose atskleidžia šeimininkų dvasinę būseną. Per stiprus patiriamo streso lygis gali taip nualinti, kad neliks jėgų susitvarkyti aplink save. Kova su stresu ir tinkamai parinkti emocijų valdymo būdai gali padėti sukurti harmoningą erdvę namuose.

2. Žema savivertė ir slaptas protestas

Kartais netvarka gali būti žemos savivertės išraiška. Žmonės, susiduriantys su santykių problemomis arba per griežtai auklėjami vaikai gali specialiai kurti aplink save chaosą kaip savotišką protestą. Psichologo konsultacijos gali padėti išsiaiškinti asmenines problemas.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.